Бюджетният дефицит на САЩ се увеличи тройно

Бюджетният дефицит на САЩ се увеличи тройно

През март бюджетният дефицит на САЩ е възлязъл на 188,153 млрд. долара, което е 2,9 пъти повече спрямо същия период на 2010 г.. Това показват официалните данни на американското министерство на финансите.

За първите шест месеца на фискалната година дефицитът е 829 млрд. долара, или с 16% повече спрямо аналогичния период на миналата година.

Приходите в САЩ през миналия месец са достигнали 150,894 млрд. долара, което е спад от 2% на годишна база. Разходите са се увеличили с 55% до 339,047 млрд. долара.

В петък републиканците и Белия дом се споразумяха за болезнено съкращаване на около 38,5 млрд. долара от разходите във федералния бюджет до края на финансовата година, която изтича на 1 октомври.

Ключови думи

Коментари

НАЙ-НОВО

|

НАЙ-ЧЕТЕНИ

|

НАЙ-КОМЕНТИРАНИ

Услугите на "Гугъл" са недостъпни за редица потребители по света
Изключването на само един протеин може да обърне процеса на стареене на мозъка и да предотврати Алцхаймер
Индия се стреми към рекордни покупки на памук
Гуцанов: Средната работна заплата в страната се е увеличила с 12%
Зеленски: Корейският сценарий за край на войната в Украйна е възможен, но няма да гарантира сигурност
Войната на наследниците: По-малкият син на Ален Делон оспорва завещанието на баща си
Тръмп сезира Върховния съд на САЩ заради митата, иска бързо решение
Депутатите отхвърлиха предложението за референдум за запазване на българския лев до 2043 г.