Финанси
|Компании
|Енергетика
|Икономика
|В Скопие спорят да инвестира ли Македония в АЕЦ "Белене"
Предложението на България Македония да се включи в изграждането на АЕЦ „Белене” раздели експертите в страната, коментира в. ”Нова Македония”.
Според едни поканата представлява исторически шанс, който не трябва да се пропусне,. Според други Македония трябва да строи собствен АЕЦ.
За втория вариант мисли и правителството. От министерството на икономиката са заявили, че засега не мислили за включване в АЕЦ „Белене”.
Според еколози обаче тревожна е идеята за изграждане на атомна централа в района на Мариово.
„В никакъв случай не трябва да се мисли за атомна електроцентрала. Нито за включване в АЕЦ „Белене”, нито за построяване в Мариово. Вместо това Македония трябва да мисли за възобновяемите източници на електроенергия”, заявява Тони Ристов, еколог. Според него изграждането на АЕЦ в Мариово може да навреди на биоразнообразието в региона. „Температурата на река Черна ще се увеличи, което ще повлияе отрицателно върху целия жив свят”, смята Ристов.
Ключови думи
ОЩЕ ОТ КАТЕГОРИЯТА
|
|
Цените на петрола се понижават на фона на очакванията за увеличение на добива от ОПЕК+
Енергетика |Наталия Киселова подаде оставка като председател на НС, замени я Рая Назарян
Политика |Интер Експо Център представя изцяло обновен конгресен етаж и модернизирани изложбени зали – ново ниво в организацията на събития у нас
ПР и събития | Advertorial |Силните финансови отчети в технологичния сектор успокояват опасенията от AI балон
Финанси |Тръмп изрази съжаление, че не може да се кандидатира за трети мандат
Политика |Тръмп изрази съжаление, че не може да се кандидатира за трети мандат
Политика |Проектобюджетът предвижда минималната заплата от 1 януари да е 605 евро
Политика |Кати Ууд вижда хуманоидните роботи като най-голямата възможност в AI сферата
Икономика |Формулата на Безос за генериране на страхотни идеи
Техники за успех |На днешната дата, 29 октомври. Рождениците днес
На днешната дата |Времето: Слънчево с температури до 21 градуса
България |Силните финансови отчети в технологичния сектор успокояват опасенията от AI балон
Финанси |Как приливите създадоха първите градове?
Любопитно |ADVERTORIAL
Интер Експо Център представя изцяло обновен конгресен етаж и модернизирани изложбени зали – ново ниво в организацията на събития у нас
Eксперти от ЦИЕ ще анализират имотния пазар в еврозоната на конференцията „Inspire to Higher 2025“ на 31 октомври
Коментари
Няма въведени кометари.