Финанси
|Компании
|Енергетика
|Икономика
|Идеал Стандарт обединява заводите си в България
Двете севлиевски подразделения на Идеал Стандарт Интернешънъл се обединяват в една компания, съобщиха от управата на фирмата.
Сливането на „Идеал Стандарт България” ЕАД и „Идеал Стандарт – Видима” АД е планирано да приключи до 31 декември тази година.
Целта на операцията е опростяване на юридическата структура на Идеал Стандарт Интернешънъл в държавите, където това е възможно, уточняват от компанията
„Идеал Стандарт България” ЕАД произвежда санитарна керамика, а „Идеал Стандарт – Видима” АД е специализирано в производството на смесителни батерии и извършва всички търговски дейности на Идеал Стандарт Интернешънъл в България и Източна Европа.
Новата компания ще запази досегашната производствена и маркетингова дейност на досегашните две предприятия. Управлението й ще бъде поверено на Съвет на Директорите, оглавяван от Васил Кънев, който ще заеме и поста на Изпълнителен директор. Освен това, той запазва и поста на вицепрезидент на търговски регион Източна Европа за Идеал Стандарт Интернешънъл.
Сегашните изпълнителни директори на двата завода Красимир Копчев и Валентин Ганев oстават членове на Съвета на Директорите и също ще имат представителна власт - всеки в областта, която ръководи, допълват от компанията.
Обединението на двата завода ще засили пазарните позиции на компанията и ще укрепи още повече авторитета й на един от големите български работодатели с над 3200 служители.
Планираните промени в структурата на предприятията по никакъв начин няма да се отразят на производствените процеси в двата завода, категорични са от компанията
Ключови думи
|
|
МВФ: Данъчните реформи на Гърция предлагат ценни уроци за други страни
Икономика |Японската ANA е най-силната авиокомпания в света
Компании |Турция предлага изграждането на военен тръбопровод за гориво към Румъния през България
Свят |Годишната инфлация в Хърватия достигна най-високото равнище за последните 30 месеца
Свят |Потребители съдят Amazon за това, че не е възстановил разходите за мита на Тръмп
Свят |Първите автомобили Zeekr вече са в България - Еspace Auto поставят нов стандарт при електромобилите в страната
Автомобили | Advertorial |Standard and Poor’s повиши перспективата пред рейтинга на България от стабилна на положителна
Бизнес |Възстановиха електроснабдяването в Куба след масовото спиране на тока
Свят |Времето: Жълт код за обилни валежи в 12 области
България |Унищожават 859 кг био храни от склад в София заради манипулиране на сроковете на годност
Политика |Демерджиев посочва икономическата престъпност сред приоритетите на МВР
Политика |Историята на вашата марка работи благодарение на вас. И това може да е най-големият ви проблем
Маркетинг |Абровски определи като "тирания" отношенията между производители и търговски вериги
Бизнес |ADVERTORIAL
22 проекта в 16 области получиха финансиране по второто издание на грантовата програма на „Капка по капка“
Трансформацията на B2B търговията при индустриални и производствени компании
Коментари
Няма въведени кометари.