Новият собственик на "Актавис" купи и името на компанията

Икономика

Третата по големина в света фармацевтична компания за генерични лекарства вече е факт след като американската корпорация Уотсън Фармасютикълс Инк обяви окночателното придобиване на „Актавис Груп“ за 4,25 милиарда евро. Новината от финализирането на сделката е, че „Уотсън" ще приеме ново име – Actavis.

"Един от най-големите активи, които придобиваме с Актавис е името, запазено като търговска марка и защитено по целия свят. То поражда в съзнанието три много силни думи: действие, проницателност и сила - уважавани качества както от Уотсън, така и от Актавис.", коментира Пол Бизаро, президент и главен изпълнителен директор на "Уотсън".

Американската компания финансира сделката с комбинация от дългосрочен заем от 1,8 милиарда долара и издаване на необезпечени ценни книжа за 3,9 милиарда долара.

Обединението създава третата по големина в света фармацевтична компания за генерични лекарства, с прогнозирани общи приходи от повече от 8 милиарда долара за 2012 г.

Също така придобиването на Актавис, се очаква да доведе до реализиране на годишни икономии от 300 милиона долара в следващите три години, както и генериране на сериозни потоци от свободни средства, което да благоприятства бързото изплащане на дълга.

„Водени от Сиги Олафсон, президент на „Глобални генерични лекарства", ние започваме дейност като една компания, с търговски екип, който признава изключителния търговски опит на висшите ръководители от двете компании. Структурирани сме така, че да гарантираме, че веднага ще създадем стойност за клиентите и акционерите си”, заявява президентът Пол Бизаро.

Коментари

НОВ КОМЕНТАР

НАЙ-НОВО

|

НАЙ-ЧЕТЕНИ

|

НАЙ-КОМЕНТИРАНИ

На днешната дата, 15 юли. Имен ден празнуват Владимир, Владимира, Влади, Владо
The Wall Street Journal: Китай измества Франция като световен център за производство на гъши дроб
AI ще поеме 95% от финансовите задачи, а хората ще вземат решенията
Партньорството с Lidl донесе над 1,6 млрд. евро на български компании за периода 2023–2025 г.
Радев назначи четирима заместник-министри
Доживотен затвор без право на замяна за убиеца на сестрите Белнейски
Времето: Слънчево и ветровито
Честото казване на „да“ в началото на кариерата се отплаща многократно на по-късен етап
Китай проведе тестово изстрелване на многократно използваема суперкосмическа ракета
„Context by Мениджър“, Епизод 6: „Бюджет 2026“ под лупа
Марта Кос към Скопие: Не губете време в оправдания и не изпускайте този прозорец на възможности за начало на преговори с ЕС
Играта на Vivacom „Кало Змея: Гръм & Run“ e номер 1 за България в Google Play и App Store
Турция затвори пристанищата си за ЛГБТК+ круиз с 2000 пътници: „Не отговаря на нашите морални ценности“
Президентът на Финландия: Украйна вече е спечелила войната срещу Русия
Роналдо постави антирекорд за последните две световни първенства по футбол
Феновете на Тейлър Суифт купиха фасове и боклуци от сватбата ѝ за по 25 долара бройката
„Безполезен“ орган, който лекарите често отстраняват, всъщност може да помага в борбата с рака