Финанси
|Компании
|Енергетика
|Икономика
|5 работодателски и 2 синдикални организации признати от правителството за национално-представителни
Правителството призна пет работодателски организации за представителни на национално равнище. Това са Асоциацията на индустриалния капитал в България, Българската стопанска камара, Конфедерацията на работодателите и индустриалците в България, Българската търговско-промишлена палата и Съюзът за стопанска инициатива. Това съобщиха от правителствената информационна служба.
Конфедерацията на независимите синдикати в България и КТ „Подкрепа“ бяха признати за национално представителни организации на работниците и служителите.
Съгласно Кодекса на труда, организациите на работниците и служителите и на работодателите се признават по тяхно искане за представителни на национално равнище от Министерския съвет за 4-годишен срок. Всичките седем организации са представили документи, с които са отговорили на законовите изискванията за получаване на национална представителност.
Българският съюз на частните предприемачи „Възраждане“ не беше признат за представителна организация на работодателите на национално равнище. В случая не е изпълнено изискването по чл. 35, ал. 1, т. 1 от Кодекса на труда – да има най-малко 1500 членове и общо не по-малко от 50 000 работници и служители във всички членове на работодателската организация или 100 000 работници и служители, наети по трудов договор, във всички членове на работодателската организация.
Ключови думи
НОВ КОМЕНТАР
ОЩЕ ОТ КАТЕГОРИЯТА
|
|
Върнете стратегическия сторителинг обратно в центъра на растежа
Маркетинг |Цитат на деня
Цитат на деня |На днешната дата, 23 юли. Рождениците днес
На днешната дата |Депутатите одобриха бюджетите на ДОО и НЗОК за 2026 година
България |Nikkei: Световната верига Marriott отваря няколко луксозни хотела в Непал
Компании |Технополис стартира предварителните поръчки на новите сгъваеми смартфони Samsung Galaxy Z и смарт часовници Galaxy Watch
Технологии | Advertorial |Върнете стратегическия сторителинг обратно в центъра на растежа
Маркетинг |На днешната дата, 23 юли. Рождениците днес
На днешната дата |Депутатите одобриха бюджетите на ДОО и НЗОК за 2026 година
България |Цитат на деня
Цитат на деня |Търговците в Испания губят 2 млн. евро на ден от кражби
Свят |Времето: Жълт код за дъжд и гръмотевици в цялата страна
България | Advertorial |В София се предлагат 7630 апартамента в строеж. В кои квартали строителството е най-активно?
Икономика |ADVERTORIAL
Технополис стартира предварителните поръчки на новите сгъваеми смартфони Samsung Galaxy Z и смарт часовници Galaxy Watch
Постигаме повече заедно: cargo-partner и Nippon Express напредват с интеграцията в Словакия, Полша и Австрия
Коментари
Няма въведени кометари.