Прогноза: Пазарът на недвижими имоти в България тръгва нагоре

Икономика

През последните две години пазарът на имоти у нас претърпя сериозен срив и се сви значително. Изглежда тази мрачна тенденция започва да отшумява, а прогнозите на консултантската компания Colliers International дори са за сериозен подем през тази година, пише „Юръп Риъл Истейт”.

Според последния доклад на Colliers International очакваното подобрение на макро и микро икономическите индикатори в България през 2011 година ще доведе до увеличаване на сделките с недвижимото имущество във всички пазарни сегменти.

Оживлението ще настъпи най-вече през второто шестмесечие на тази година,смятат от местния офис на компанията.

Отварянето на няколко търговски центъра във Варна, Стара Загора и Русе през втората половина на 2010 г. е увеличило търговското пространство в България на 560,000 m², или на 74 m² на 1000 жители, което е най-големият годишен ръст в този сегмент досега.

Очакванията са международните инвеститори да заложат на разширяване на дейността си в България, докато местните и малките участници ще се фокусират върху оптимизиране на разходите си.

Коментари

НОВ КОМЕНТАР

НАЙ-НОВО

|

НАЙ-ЧЕТЕНИ

|

НАЙ-КОМЕНТИРАНИ

Русия затваря железопътните гранични пунктове с Финландия, Естония и Латвия
Гергана Манолова е новият изп. директор на Сдружението на фамилния бизнес в България
Президентът на Финландия: Украйна вече е спечелила войната срещу Русия
Роналдо постави антирекорд за последните две световни първенства по футбол
5 начина да се изправите срещу шефа, без да рискувате работата си
От 1 август се повишават минималните осигурителни прагове
Ройтерс: Марк Зукърбърг казва, че технологията за AI агенти напредва по-бавно от очакваното
Пентагонът създаде централизиран команден център за дронове
„Context by Мениджър“, Епизод 6: „Бюджет 2026“ под лупа
Марта Кос към Скопие: Не губете време в оправдания и не изпускайте този прозорец на възможности за начало на преговори с ЕС
Играта на Vivacom „Кало Змея: Гръм & Run“ e номер 1 за България в Google Play и App Store
Турция затвори пристанищата си за ЛГБТК+ круиз с 2000 пътници: „Не отговаря на нашите морални ценности“