Финанси
|Компании
|Енергетика
|Икономика
|Роумингът в ЕС може да отпадне от 2017 г.

Роумингът в Европейския съюз на път да отпадне през 2017 г., обяви еврокомисарят Гюнтер Йотингер. Според него в Еврокомисията са много близо до решение, с което след две години таксите за свързване между държавите в ЕС да бъдат премахнати.
Европейската комисия от години настоява за по-ниски цени. Резултатът в крайна сметка би трябвало да е отпадането на таксите за роуминг. Заради слабата конкуренция сред доставчиците на услугата с времето се стигна до прекалено високи цени, казват от Европейската комисия, отбелязва Нова телевизия.
Разходите за телефонни разговори и мобилен интернет в страните от ЕС са намалели значително през изминалите години след натиска от Брюксел. Към момента мобилните оператори в страните от ЕС нямат право да ни таксуват с повече от 19 цента на минута (37 стотинки) за изходящи повиквания и 5 цента (10 стотинки) на минута за входящи повиквания, 6 цента (12 стотинки) за изпращане на SMS съобщение и 20 цента (39 стотинки) за 1 мегабайт данни. Към това обаче се добавят отделно и данъци.
Мобилните оператори от своя страна недоволстват от отпадането на тези приходи. Всъщност потребителите на мобилни услуги трябваше да се радват на отпадането на роуминга още в края на тази година. Това обаче срещна сериозен отпор в редица европейски страни.
ОЩЕ ОТ КАТЕГОРИЯТА
|
|
Цитат на деня
Цитат на деня |На днешната дата, 2 октомври. Рождениците днес
На днешната дата |Samsung и SK Hynix ще се включат в проекта Stargate на OpenAI
Технологии |Инвестиционната компания Bain Capital е подала оферта за купуване на веригата Costa Coffee
Компании |Само две търговски вериги са публикували цените си на сайта "Колко струва"
България |Лондон изпадна от Топ 20 на световните пазари за първично публично предлагане
Финанси |Samsung и SK Hynix ще се включат в проекта Stargate на OpenAI
Технологии |На днешната дата, 2 октомври. Рождениците днес
На днешната дата |Принц Уилям става пилот на хеликоптер за спешна помощ
Маркетинг |УниКредит Булбанк е банка на годината
Финанси | Advertorial |Доларът задържа печалбите си въпреки новините
Коментари |Забавно е да правиш невъзможното: 20 велики цитата от Уолт Дисни
Техники за успех | Advertorial |Млада жена е починала след падане от хотел в Слънчев бряг
България | Advertorial |ADVERTORIAL

Официално отвори врати AYA Estate Vineyards – първата в България и региона винарна и галерия за съвременно изкуство

Vivacom с три отличия от престижния конкурс Forbes HR & Employer Branding Awards 2025

Коментари
Няма въведени кометари.