Финанси
|Компании
|Енергетика
|Икономика
|Спад на еврото до едногодишен минимум
Еврото падна под важното равнище от 1.33 долара през първата половина на изминалата седмица. Продажбите на единната валута се ускориха благодарение на слабите икономически новини от Европа, особено по отношение на външната търговия.
Поскъпването на долара спря след стенограмата от заседанието на Федералния резерв, от която стана ясно, че централните банкери ще подкрепят икономиката независимо от подобряването на заетостта. Повишаването на лихвите наближава и някои от банкерите вече виждат основателни причини за оттегляне на стимулите. Реакцията на пазара обаче беше слаба. Доларът достигна до най-високата си стойност от септември 2013 г. насам.
По-силен беше ефектът от информацията, че двама от банкерите в Англия са гласували за повишаване на лихвите в страната, но също без дългосрочно отражение. Паундът се покачи спрямо еврото за кратък период от време преди отново вниманието на валутните спекуланти да се насочи към предимствата на щатската икономика и възможността за поскъпване на долара.
Добрите щатски данни в четвъртък обаче не бяха последвани от покупки на долари. Една от причините за това е краткосрочната корекция, която е обичайна при по-сериозни движения на валутите. Търговията се раздвижи през миналата седмица и курсът най-сетне излезе от тесните граници около 1.34 EUR/USD, което се наблюдаваше през първата половина на август. Перспективите за растеж на долара остават на дневен план. Ситуацията в Украйна не се отрази на търсенето на сигурни активи през миналата седмица и може да видим още печалби за долара след известна пауза.
Цветослав Цачев, Елана Трейдинг
Ключови думи
|
|
Goldman Sachs повишава прогнозите си за цените на петрола заради „най-големия шок при доставките в историята“
Енергетика |Шпионски игри: Вашингтон и Хавана водят скрити прговори за подобряване на отношенията си
Свят |Китай ще издаде нови квоти за инвестиции в чужбина
Икономика |Швеция облекчава цените на горивата на фона на конфликта с Иран
Свят |Модерна система ще следи за замърсяване на река Дунав от кораби
България |Седмичен хороскоп: Звездите за бизнеса от 23 до 29 март
Хороскоп |МВнР: Българите незабавно да напуснат Близкия изток
България |На днешната дата, 23 март. Имен ден празнува Лидия
На днешната дата |5-минутно правило срещу отлагане
Техники за успех |Тръмп: Проведохме разговори с Иран за "пълно и окончателно" разрешаване на конфликта
Общество |Времето: Облачно с превалявания от дъжд
България |Броят на физическите магазини в Германия се очаква да падне под 300 000: онлайн търговията променя пазара
Бизнес |Иран: Ормузкият проток остава отворен за всички, освен за враговете на Иран
Свят |ADVERTORIAL
УниКредит дава начало на второто издание на ESG обучителната си програма си програма Skills for Transition
Системата на Кока-Кола в България с престижно отличие от БФБЛ за принос към обществото и устойчивото развитие
Коментари
Няма въведени кометари.