Финанси
|Компании
|Енергетика
|Икономика
|Талантите, полезни във всяка професия
Всеки човек е надарен със специфични черти на характера, които могат да му бъдат полезни в работата. Някои са умели комуникатори. Общуването с непознати за тях е приятно. Други могат да изведат неочаквани аргументи, убеждавайки потенциален клиент да купи нещо, което въобще не му е нужно.
„Нашите лични особености, които ни правят уникални, могат да са най-ценното ни кариерно оръжие“, пише Business Insider. Американските автори отбелязват, че дори човек да има всички подходящи квалификации за дадена позиция, неповторимите му лични черти, интереси и таланти могат да му послужат като конкурентно предимство.
Всеки сам познава себе си. И знае силните си черти. Сред „скритите таланти“, които могат да са от полза в професията, са:
- Безпроблемното общуване. То е посочено от бизнес сайта като лично умение, което се отдава леко на едни, и среща вътрешна съпротива от други. Но винаги ще се продава като топъл хляб на пазара за таланти. Хората, които го владят, проумяват важността на контакта с другите още от деца. Те използват без проблем почти всяка медия. Получават съобщения от различна публика. Не е задължително да са разговорливи.
- Бързото адаптиране към технологиите. Всички познаваме такива хора. Т.нар. „технологични деца“. Някои от тях дори нямат кариера в областта на технологиите, но могат да демонстрират надминаващи и професионалистите познания и умения за боравене с компютри, машини и мобилни устройства. В днешната дигитална епоха те са високо ценени.
- Склонността към следене на граматиката на езика. Хората, на които идва от вътре да поправят всяка езикова и стилистична грешка на изказа във всички надписи и текстове, които срещат, всъщност разполагат с ценна склонност да редакторит. Умението на боравене с езика е високо ценена добавка в портфолиото на всеки професионалист. Демонстрирано и доказано в офиса, то е актив в повече.
- Стремежът към обновяване и иновации. Тук става дума за този тип хора, чиито талант е винаги да мислят. И да анализират. Идеите им понякога изглеждат така, сякаш са изскочили от тъмното. Умните компании търсят такива лица, защото те са дарени с вътрешното умение да свързват възможности, обстоятелства и факти, за чиято връзка другите не се сещат. Добри са в решаването на проблеми.
- Желанието да се организира. Тези хора винаги имат най-подреденото работно място. Знаят мястото на всеки документ в компютъра им. Най-успешните кариери в икономиките не са изградени на базата на майсторството в това да се организира, но това умение винаги е отличавало притежателите му от другите на работното място.
Ключови думи
|
|
Джон Траволта изненадващо получи почетната награда „Златна палма“ за цялостно творчество
Любопитно |Ирак е изнесъл едва 10 млн. барела петрол през Ормузкия проток през април
Енергетика |МВФ: Данъчните реформи на Гърция предлагат ценни уроци за други страни
Икономика |Японската ANA е най-силната авиокомпания в света
Компании |Турция предлага изграждането на военен тръбопровод за гориво към Румъния през България
Свят |Първите автомобили Zeekr вече са в България - Еspace Auto поставят нов стандарт при електромобилите в страната
Автомобили | Advertorial |Standard and Poor’s повиши перспективата пред рейтинга на България от стабилна на положителна
Бизнес |Възстановиха електроснабдяването в Куба след масовото спиране на тока
Свят |Абровски определи като "тирания" отношенията между производители и търговски вериги
Бизнес |Унищожават 859 кг био храни от склад в София заради манипулиране на сроковете на годност
Политика |Времето: Жълт код за обилни валежи в 12 области
България |Демерджиев посочва икономическата престъпност сред приоритетите на МВР
Политика |Пеканов: Инфлацията в момента е основно предизвикателство за всички граждани
Икономика |ADVERTORIAL
22 проекта в 16 области получиха финансиране по второто издание на грантовата програма на „Капка по капка“
Трансформацията на B2B търговията при индустриални и производствени компании
Коментари
Няма въведени кометари.