„Барклис” закрива над 100 клона в Испания

„Барклис” закрива над 100 клона в Испания

Британската банка „Барклис” обяви, че ще закрие над 100 клона в Испания и ще уволни около 700 души в рамките на програмата си за намаляване на разходите и ограничаване на загубите, предаде „Франс прес“.

Ще бъдат съкратени 17% от персонала в Испания и близо 20% от банковите клонове. Очаква се промените да бъдат оповестени през тази седмица в рамките на глобалния план на „Барклис” да оптимизира разходите и да потърси нови пазари.

Рухването на пазара на недвижимите имоти в Испания през 2008 г. засегна сериозно „Барклис”, като банката се оказа с голям брой лоши заеми.

Въпреки финансовите проблеми, ръководството на британската банка реши да изплати на изпълнителния си директор Боб Даймънд бонус за 2010 г. в размер на 6,5 млн. паунда.

Коментари

НАЙ-НОВО

|

НАЙ-ЧЕТЕНИ

|

НАЙ-КОМЕНТИРАНИ

План за бедствия: Японските власти предупредиха 723 общини да се готвят за „мегаземетресение“
Тръмп поиска незабавна оставка на управителя на Фед Джером Пауъл
Асен Василев: Ние предложихме Барбутов на Васил Терзиев
Темите за "езика" и "македонската идентичност" са напът да отпаднат от доклада на ЕП за РСМ
Световната здравна организация призова целия свят да вдигне цените на алкохол, цигари и сладки напитки
Зеленски: Преговорите между Киев и Вашингтон за американска военна помощ продължават
Австралия отне визата на рапъра Кание Уест заради песен в прослава на нацизма
Утре по обед гласуват третия вот на недоверие към правителството