100 жандармеристи укротяват безредици пред пловдивска църква

100 жандармеристи укротяват безредици пред пловдивска църква

100 души жандармерия са защитили митрополитския храм „Света Марина” в Пловдив снощи, след като богомолци са атакували вратите.

От митрополията съобщиха, че безредиците са провокирани от хора на опашката, които чакат да се поклонят пред чудотворната икона на Света Богородица от Божи гроб.

Още следобед чакащите опитали да влязат всичките наведнъж и полицаите се намесили, за да им попречат да съборят оградата на църквата. За подкрепление повикали жандармерия.

От петък, откакто чудотворната икона е в Пловдив, пред храма има денонощни километрични опашки, а хората припадат от жегата.

Поклонението ще продължи до 15 часа днес, когато чудотворната икона на Света Богородица се връща в Йерусалим.

В 11 часа пловдивският митрополит Николай започва да освещава книжни копия на иконата, които ще бъдат раздавани на богомолците през следващите дни.

Владиката моли хората да се въздържат от посещения в митрополитския храм в последните часове от пребиваването на чудотворната икона на Света Богородица в Пловдив, за да се избегнат инциденти. Тези часове се пазят само за тежко болни и крайно нуждаещи се от благословията миряни.

 

Коментари

НАЙ-НОВО

|

НАЙ-ЧЕТЕНИ

|

НАЙ-КОМЕНТИРАНИ

Борисов: Бюджет 2026 е готов, данъците няма да се пипат
Митове и реалност: Какво се случи с лихвите по кредитите в Хърватия след въвеждането на еврото?
Кинозвездата Анджелина Джоли мина границата на Украйна пеша, властите задържаха бодигарда ѝ
Apple е готова да плаща над 1 млрд. долара годишно на Google за AI модел на Siri
Общественият съвет за Националната детска болница подава оставка
Птичият грип настъпва: държавите в Европа затварят птицевъдни ферми
Шефът на Microsoft за изкуствения интелект: Само биологичните същества могат да бъдат съзнателни
Украинските монети вече няма да се наричат копейки