Първите шест пилоти за системата HEMS заминават на обучение в Италия
Първите шест пилоти за системата за спешна медицинска помощ по въздух HEMS заминават днес на обучение в Италия, съобщи Министерството на транспорта и съобщенията. Министър Георги Гвоздейков се срещна с тях преди отпътуването им. Той подчерта, че изграждането на отделните компоненти на системата върви по график и още през януари 2024 г. пилотите ще се качат на първия хеликоптер, който вече ще е в България.
„Хеликоптерът вече има сериен номер, което означава, че е на фаза изпитания и ще бъде готов до 15 декември“, обясни Гвоздейков. Той допълни, че в момента болниците работят по лицензиране на хеликоптерни площадки, като е улеснен режимът за получаване на съответното разрешително. „Всички терени, необходими за изграждането на шестте оперативни бази вече са прехвърлени към Министерството на здравеопазването и това дава възможност да стартира изграждането на базите“, заяви министър Гвоздейков.
Българските пилоти, които днес заминават за Италия, ще се обучават на същия тип хеликоптер, като тези, които ще бъдат доставени у нас. До няколко дни към базата на „Леонардо“ в италианския град Сесто Календе ще отпътуват и първите трима инженери, които ще отговарят за поддръжката на летателните средства. Предстои в следващите няколко месеца цялостно обучение да преминат всички 36 пилоти и 14 инженери, които ще са част от екипите за спешна медицинска помощ по въздух у нас.
Ключови думи
ОЩЕ ОТ КАТЕГОРИЯТА
|
|
Цитат на деня
Цитат на деня |Вашият бизнес расте, но наистина ли напредва?
Маркетинг |На днешната дата, 20 април. 150 години от Априлското въстание
На днешната дата |Паралелно преброяване на 95%: Пет партии в парламента, Прогресивна България с пълно мнозинство
Политика |Чуждестранните медии за изборите у нас: Троянският кон на Кремъл или българският Орбан?
Политика |Москва пое управлението на руските активи на енергийните гиганти Uniper и Fortum
Енергетика |Румен Радев: Победихме апатията. Това е победа на надеждата над страха и победа на морала
Политика |Чуждестранните медии за изборите у нас: Троянският кон на Кремъл или българският Орбан?
Политика |Вашият бизнес расте, но наистина ли напредва?
Маркетинг |Паралелно преброяване на 95%: Пет партии в парламента, Прогресивна България с пълно мнозинство
Политика |Над 10 арестувани при акция на ГДБОП във Фонда за лечение на деца в чужбина
Общество | Advertorial |На днешната дата, 20 април. 150 години от Априлското въстание
На днешната дата |Пликове с пари открити в кабинета на шефа на Фонда за лечение на деца в чужбина
Общество | Advertorial |ADVERTORIAL
Програмата „Капка по капка“ спечели наградата „Инвеститор в околната среда“ в Годишните награди за отговорен бизнес
United Group разшири оптичната си мрежа в региона с напълно изградения подземен оптичен кабел между Атина и Солун
Коментари
Няма въведени кометари.