Радев ще сезира КС за промените в Конституцията

Радев ще сезира КС за промените в Конституцията

Президентът Румен Радев не закъсня с реакцията си по повод окончателно гласуваните промени в Конституцията. "За експеримента с Конституцията българите ще плащат тежка цена. Като държавен глава, сезирането на Конституционния съд е мой дълг.", заяви той.

„Гласуваните промени няма да решат големите проблеми на правосъдието и да гарантират справедливост за българските граждани, с каквато цел бяха инициирани. За сметка на това, подкопават устоите ни като демократична, правова и суверенна държава”, коментира държавният глава.

Според него зад тези промени прозира "една ясна цел - управляващите партии да запазят своето влияние, дори когато напълно загубят доверието".

Текст, който очевидно Радев ще атакува е и промяната, която дава възможност министри да стават и българи с двойно гражданство.

„С допускането на чуждо гражданство в управлението на страната, те показват, че наличието на двойни стандарти и на лоялност към България за тях не са проблем”, посочи президентът. 

Коментари

НАЙ-НОВО

|

НАЙ-ЧЕТЕНИ

|

НАЙ-КОМЕНТИРАНИ

Германското разузнаване: 90% е вероятността коронавирусът да е изтекъл от лабораторията в Ухан
Ройтерс: Русия е представила на САЩ списък с искания за сделка за прекратяване на войната срещу Украйна
Тръмп заплаши с 200% мита за виното и други алколни продукти, ако ЕС не премахне тарифата върху уискито
Конституционният съд обяви за незаконен изборът на 16 депутати
След преизчисляването: „Величие“ прехвърлят 4-процентната бариера за влизане в парламента
Анджей Дуда призова САЩ да разположат ядрени бойни глави на територията на Полша
Антибиотиците и лекарствата за вирусни инфекции ще са безплатни за малките деца