Автомобилна администрация има нов директор

Общество

От днес ИА „Автомобилна администрация” има нов директор. Това е Валентин Божков. Той е назначен от министърът на транспорта, информационните технологии и съобщенията Ивайло Московски, след съгласуване с премиера Бойко Борисов.

Валентин Божков е завършил „Право” в Университет за национално и световно стопанство в София. Той започва работа в Националната следствена служба през 1997 г. През 2000 г. постъпва в Министерството на транспорта и съобщенията в дирекция „Правна”, като участва в подготовката на повечето законови и подзаконови нормативни актове в областта на автомобилния транспорт.

Основният приоритет на новия изпълнителен директор ще бъде предприемането на мерки за повишаване на ефективността на контролните функции на Автомобилна администрация, съблюдаване на стриктното спазване на изискванията на националното законодателство и на международните актове, както и продължаване на диалога с браншовите организации, съобщиха от министерството на транспорта.

Коментари

НОВ КОМЕНТАР

НАЙ-НОВО

|

НАЙ-ЧЕТЕНИ

|

НАЙ-КОМЕНТИРАНИ

Легендарният 1200-годишен „Дъб на Робин Худ“ приключи живота си в Шеруудската гора
Как да се измъкнем от кариерна безизходица?
Христанов: Ще режем заплати на шефове на държавни горски предприятия
Маркет линкс: Доверието към правителството е 45%, а към парламента - 22%
Какво се случва с дълговете ви, когато умрете?
10 цитата за живота от Брус Лий
Жечо Станков: Договорът за 7 и 8 блок на АЕЦ Козлодуй ще бъде подписан до края на 2026 г.
Wizz Air свързва София с 19 държави чрез 39 директни маршрута това лято
Отравяне с гъби погуби руски журналист, разкрил връзката на Путин с гимнастичката Алина Кабаева
2-ри годишен Форум за транспорт, логистика и спедиция: Под натиска на регулациите
Oreo си партнира с K-pop групата BTS за кампания в над 80 държави
Първи трейлър на филма „Часът на чудовището“