Априлски сняг затрупа проходите на страната

Общество

Снегът, който ни изненада в средата на април продължава да вали на много места в страната, най-вече по високите полета на Западна България. Валежите ще продължат до обяд и вече успяха да затворят прохода „Шипка” до окончателното му почистване. Там снежната покривка е около 15 см.

От агенция „Пътна инфраструктура” излязоха с предупреждение всички автомобили да се движат с вериги, а товарните – без ремаркета и полу-ремаркета през проходите „Превала”, „Пампорово” и „Рожен”. Сняг е натрупал и в прохода „Петрохан”, който в момента се почиства.

„Бялата” изненада обаче няма шансове да се задържи, тъй като температурите няма да паднат под нула градуса. Днес те ще варират от 6-7 до около 12-13 градуса, а за София - около 8. Преваляванията постепенно ще спират от запад на изток като в крайните източни райони ще продължат до вечерта.

Утре облачността ще започне да се разкъсва, но в ранните сутрешни часове все още ще е студено с температури от 1-2 до 6-7 градуса. През деня обаче ще се стопли и градусите ще се повишат от 11 до 16.

 

 

Коментари

НАЙ-НОВО

|

НАЙ-ЧЕТЕНИ

|

НАЙ-КОМЕНТИРАНИ

Седмичен хороскоп: Звездите за бизнеса от 16 до 22 март
Зеленски: Украйна иска пари и технологии в замяна на помощ в борбата с дроновете в Близкия изток
Стражите на Ислямската революция заплашиха с убийство израелския премиер Бенямин Нетаняху
От бира до спортни екипи, това са компаниите, чиито акции ще скочат най-много заради Световното по футбол според Goldman
Най-подценяваната човешка способност
Гюров за Съвета за мир: В понеделник внасяме жалба в Конституционния съд
Протест срещу изкуствения интелект: Над 10 000 писатели от цял свят издадоха книга без текст
Защо любимите ви знаменитости продават гласовете си на тази компания за изкуствен интелект?