Бойко Борисов иска европейски пари за магистрала "Хемус"

Бойко Борисов иска европейски пари за магистрала Хемус

За България е много важно да обвърже автомагистрала "Хемус" с някоя оперативна програма, защото правителствата преди нас не са го направили. Това заяви днес във Варна премиерът Бойко Борисов. Там той се срещна с полския си колега Доналд Туск, който е на посещение у нас.

„Помощта на Полша по този въпрос, която през следващата година ще председателства ЕС, е много важна за България”, заяви още той.

Полша ще подкрепи България по пътя й към влизането в Шенген. България е интересна и за полските инвеститори, заяви от своя страна премиерът Туск и посочи, че за Полша е важно развитието не само на транспортните коридори, но и на енергийните трасета. Според него транспортът трябва да се развива не само в традиционната посока изток-запад, но и в посока север- юг.

Коментари

НАЙ-НОВО

|

НАЙ-ЧЕТЕНИ

|

НАЙ-КОМЕНТИРАНИ

Д-р Стояна Нацева: Българката, която превръща човешката трансформация в стратегически ресурс за лидерство и бизнес
Седмичен хороскоп: Звездите за бизнеса от 1 до 7 декември
Откритие: Древни статуи пренаписват праисторията на човечеството
Може ли Венецуела на отговори на евентуална американска атака?
Токсичните хора, които спъват развитието ви в работата
Референдум: Швейцария отхвърли идеята жените да преминават военна служба
На днешната дата, 1 декември. Рождениците днес
Партньорите на OpenAI са натрупали дълг от близо 100 млрд. долара, за да финансират амбициите на стартъпа