Борисов: Никой не очакваше наводнения през зимата

Борисов: Никой не очакваше наводнения през зимата

„Никой не очакваше при тези минусови температури да се случи такова събитие – преливане на язовир и наводнения. Прогнозирахме го да е през пролетта.” Това заяви премиерът Бойко Борисов в ефира на БНТ тази сутрин по повод зачестяващите коментари, че нищо не е направено да се предотврати трагедията в с. Бисер.

Той декларира, че оттук нататък контролът ще е изключително строг. Започва реформа в системата, която трябва да приключи догодина по това време, заяви премиерът. „Ще има и агенция, на която ще дадем брутални правомощия”, добави той.

3000 са язовирите в страната, но над много от водоемите досега не е упражняван контрол. На спешно заседание вчера бе решено държавата да има надзор над всички язовири и микроязовири.

Правителството днес ще гласува решение да се отпуснат по 10 000 лв. държавна помощ на семействата на загиналите в наводненията. ГЕРБ обяви вчера, че дарява 1 млн. лв. от партийната си субсидия за възстановяване на разрушените от потопа къщи в с. Бисер.

Коментари

НАЙ-НОВО

|

НАЙ-ЧЕТЕНИ

|

НАЙ-КОМЕНТИРАНИ

Главнокомандващият Въоръжените сили на Украйна: Русия изпраща по 9000 допълнителни войници на месец
Здравното министерство на САЩ спира финансиране от 500 млн. долара за РНК ваксини
Правителството одобри създаването на "Магазин за хората"
Кремъл определи като „конструктивни“ продължилите 3 часа разговори между Путин и Уиткоф
Германия подготвя фонд от 100 милиарда евро за инвестиции в стратегически активи
Истинската причина за прегаряне, за която никой не говори
Австралия препоръчва ефективен метод за намаляване на консумацията на алкохол
Производител на дрехи отчете скок на акциите си след като Тръмп похвали спорна реклама на джинси