БСП търси магистри полиглоти за евродепутати

БСП търси магистри полиглоти за евродепутати

Левицата ще търси висшисти с магистърска степен, два чужди езика, единият от които английски или френски, и изградени умения за работа в екип. Това са критериите за кандидатите за евродепутати в листата на левицата за изборите догодина, които бяха одобрени на закрит пленум на "Позитано" 20 вчера, пише „Труд".

В списъка с условията за номинираните са още високи нравствени качества и лоялност към партията, правна култура, диалогичност и социална чувствителност.

Местните структури на левицата ще могат да излъчват кандидати за евродепутати, които да бъдат избирани по строго определена процедура. Те ще трябва да напишат мотивационно писмо и да попълват декларация за лоялност към БСП. Очаква се 40 на сто от кандидатите да бъдат жени, а 30% да са на възраст до 40 години.

Листата ще бъде окончателно подредена от националния съвет на БСП, който ще определи нейния водач, както и евентуални места за гражданска квота и коалиционни партньори, съобщи Дарик.

Кандидатите за евродепутати ще бъдат одобрени и на конгрес на БСП, който е насрочен за 8. февруари. На него се очаква да присъства и номинираният от социалистите в Европа за шеф на Европейската комисия Мартин Шулц.

Пленумът на БСП прие и десет приоритета, с които партията ще се яви на изборите. Един от тях е налагане на пълно равенство между половете във всички сфери на обществения и икономическия живот.

Коментари

НАЙ-НОВО

|

НАЙ-ЧЕТЕНИ

|

НАЙ-КОМЕНТИРАНИ

Седмичен хороскоп: Звездите за бизнеса от 14 до 20 юли
Нощни автобуси вече ще се движат до столичното летище "Васил Левски"
Макрон: Свободата в Европа е изправена пред най-голямата заплаха от Втората световна война насам
САЩ ще изпратят системи за противовъздушна отбрана "Пейтриът" на Украйна
Националното разузнаване на САЩ ще разсекрети документи за тактиката на „дълбоката държава“
Сблъсъци около „делото Епстийн“: Слухове пращат в оставка шефът на ФБР заради конфликт с главния прокурор
Биткойнът прескочи прага от 120 000 долара
Скандали: Македонският премиер обвини София в "опит за асимилация" и "инженерство на идентичността"