Български деца създадоха част от най-голямата рисунка в света

Картина с големина 10 кв. м. е българският принос в създаването на най-голямата рисунка в света, която ще бъде изложена в Лондон по време на Олимпийските игри през 2012 година.
Нашата част от творбата е рисувана в продължение на два месеца от 18 деца на възраст от 4 до 6 години, възпитаници на Детската градина към Национален комплекс по култура и италиански лицей. Те претвориха своята представа за света и живота върху бялото платно. Малките участници в проекта бяха наградени днес от фондация „Мадара-България“ и Обединена българска банка, които имат главна заслуга за включването на страната ни в световната творба.
Проектът „Най-голямата детска рисунка в света“ е инициатива на Earth Identity Project-Япония и обединява деца от различни народи, религии и етноси в една обща рисунка. Проектът започва в Бангладеш през 1996 г. с рисунка на 13 000 деца. Следват го подобни проекти в Тайланд, Китай и Непал, както и в различни части на Япония. Чрез сътрудничество със 163 посолства и 47 префектури в Япония организаторите се надяват да получат творби от различни страни по света. Произведението на българските деца ще бъде изпратено в Япония, която координира съединяването на мозайката от детски творби от различни точки на света.
„Ние вярваме, че когато се свържат рисунките на децата от различни страни сърцето на хората по света ще възстанови своята цялост. Детската картина е символ на световното единство, послание на мира и пожелание всички деца по света да бъдат завинаги щастливи. Проектът е надеждата, че малките художници ще станат ядрото на бъдещия свят и ще реализират своя идеал“, сподели д-р Стефания Димитрова, Председател на Фондация „Мадара-България“.
Ключови думи
ОЩЕ ОТ КАТЕГОРИЯТА
|
|
Кризата продължава: Nissan ще съкрати още над 10 000 работни места в световен мащаб
Компании |Проблемите с Moet Hennessy поставят на изпитание качествата на Александър Арно
Компании |Жечо Станков: Либерализацията би изложила битовите потребители на високите пазарни цени на тока
Енергетика |Туск обвини Русия за пожара на най-големия мол във Варшава
Свят |ПП-ДБ внася искане за изслушване в Народното събрание по темата "Боташ"
Политика |На днешната дата, 12 май. Световен ден на медицинските сестри
На днешната дата |Седмичен хороскоп: Звездите за бизнеса от 12-ти до 18-ти май
Хороскоп |Зеленски покани Путин да се срещне лично с него в Турция
Свят |Четири стратегии за разказване на истории, с които ще изградите лоялни последователи
Маркетинг |Как умните лидери запазват най-ценните си кадри
Лидерство |Цитат на деня
Цитат на деня |Светът на парите: Неизбежен ли е възходът на еврото?
Финанси |Устойчивост vs. икономика vs. енергия. Кой кого командва?
16-и зелен и енергиен форум |

Коментари
Няма въведени кометари.