Вицепремиерът Цветанов обвини съда в неглижиране, високомерие и липса на воля

Вицепремиерът Цветанов обвини съда в неглижиране, високомерие и липса на воля

Вицепремиерът и министър на вътрешните работи Цветан Цветанов отправи поредната атака към съда. Той го обвини в неглижиране на доказателствата, високомерие и липса на воля да накаже престъпността.

"Днес бяха извършени процесуално-следствени действия по физическото разпознаване на стрелеца срещу Джованито през 2005 г. и разпознаването категорично посочи Дачи като извършител на това покушение. Това е още едно потвърждение на правилната посока в разследването и оперативната работа, която беше свършена от колегите през последните месеци, и само неглижирането, високомерието и липсата на съдебна воля възпрепятства разследването по „Килърите” при атентата срещу Юри Галев", заяви Цветанов.

Той благодари обаче на прокурорите, "които изключително сърцато и всеотдайно работят, които изцяло припокриват политическата воля на новото българско правителство за ефективна борба и разследване на тежката организирана престъпност и създаване на условия за страната ни като една достойна членка на ЕС".

"Нека тези три съдийки, които взеха това решение на Апелативния съд, да тежи на тяхната съвест това противопоставяне, което те целяха с това решение, но не и – да разгледат по същество и да вникнат в детайли в криминалния анализ и на всички доказателства, които бяха представени за тежестта и организацията на тази организирана престъпност. А тя извършва само рекет и убийства”, коментира Цветанов. Той говореше за съдийките, които освободиха от ареста запозрените за членове на бандата "Килърите", разкрити от МВР.

Коментари

НАЙ-НОВО

|

НАЙ-ЧЕТЕНИ

|

НАЙ-КОМЕНТИРАНИ

Седмичен хороскоп: Звездите за бизнеса от 17 до 23 ноември
Китайски учени изтъкаха миниатюрен полимер, способен да тегли кола
Времето: Ще има значителна висока облачност
На днешната дата, 17 ноември. Международен ден на студентите
Подгответе си план за действие при криза на репутацията
Еквадор гласува на ключов референдум дали в страната отново да бъдат разрешени чуждестранни военни
Зеленски благодари на гръцкия президент Тасулас за подкрепата на Гърция за Украйна в енергийната област
Украйна ще внася втечнен природен газ от Гърция през предстсоящата зима