Детски фолклорни ансамбли ще се надпяват и надиграват в Театъра на Българската Армия

Детски фолклорни ансамбли ще се надпяват и надиграват в Театъра на Българската Армия

 Повече от 10 детски фолклорни групи ще се надиграват и надпяват в благотворителен концерт-конкурс за подпомагане на българската самодейност, който тази година се провежда за девети пореден път. Малките таланти на възраст до 14 години от различни краища на страната ще премерят сили на сцената на Театър Българска Армия в София на 03.12.2011 г. (събота) от 11.00 ч.

През последните няколко години, концертът-надпревара се наложи като събитие, популярно сред малки и големи ценители на българските традиции и обичаи. Целта на проекта е съхраняването и популяризирането на фолклорното танцово изкуство.

Концертът е и с благотворителна цел - средствата, събрани като приходи от билети, ще бъдат предназначени за подпомагане на фолклорните групи, участващи в конкурса, под формата на награден фонд за победителите, класирани на първо, второ, трето място, както и за тези, които ще спечелят специална награда.

Събитието е съвместна инициатива на четири софийски Ротаракт клуба (младежка секция на хуманитарната организация Ротари Интернешънъл): Ротаракт клуб София, Ротаракт клуб София-Витоша, Ротаракт клуб София Витоша Изгрев, Ротаракт клуб София-Център.

 

Коментари

НАЙ-НОВО

|

НАЙ-ЧЕТЕНИ

|

НАЙ-КОМЕНТИРАНИ

Тръмп е разочарован от Путин, днес ще разговаря със Зеленски
Финансовият министър: Данъците няма да се повишават
Масирано полицейско присъствие по всички пътища в страната ще има днес и в неделя
Перуанско заведение в столицата Лима оглави класацията „50-те най-добри ресторанта в света“
Времето: Жълт код за високи температури в 18 области
Петролът поевтиня, след като Иран потвърди ангажимента си за неразпространение на ядрени оръжия
Премиерът с призив: Да няма стихийна паническа обмяна на левове в евро!
Производителят на чипове Nvidia може скоро да стане най-скъпата компания в историята