ЕНП призова посланиците агенти да пишат оставки

 ЕНП призова посланиците агенти да пишат оставки

Европейската народна партия излезе с ясна и категорична позиция по скандала с оповестяването на имената на български дипломати, работили за ДС.

Очакваме всички те да се оттеглят от постовете си, заяви генералният секретар на партията Антонио Лопес Истуриц пред БНР.

ЕНП е поискала обяснение по случая от премиера Бойко Борисов, който е в Брюксел, за да търси подкрепа за влизането ни в Шенген.

 Впоследствие генералният секретар на партията Истуриц заяви: “Ние приветстваме действията на българското правителство за изясняване на нещата. След като бъдат проверени фактите и обстоятелствата, с цялото ми уважение към независимостта на властите в България, очакваме всички, чието минало е свързано с бившите тайни служби, да напуснат постовете си."

 Предстои тежка битка, прогнозира междувременно в предаването „Тази сутрин” по bTV лидерът на СДС Иван Костов. „Отсреща ще бъде защитникът на агентите, доносникът, президентът на страната агент Гоце. Тази страна в битката няма да се предаде без бой и ще бъдат използвани всички средства”, смята Костов.

Той похвали външният министър и премиерът за проявената воля да бъде доведена докрай работата по отварянето на досиетата на българските дипломати.

 

Коментари

НАЙ-НОВО

|

НАЙ-ЧЕТЕНИ

|

НАЙ-КОМЕНТИРАНИ

На днешната дата 26 юли. Имен ден празнуват Параскева, Парашкева
Китай е създал най-големия кристал за лазерно оръжие в космоса
Нова епизод: Черният леопард забелязан до шуменския кв. „Мътница“, местните жители са предупредени
Времето: Червени и оранжеви кодове за високи температури в цялата страна
Китайският премиер предложи международна организация за сътрудничество в изкуствения интелект
Учени: Мит е препоръката да се правят по 10 000 крачки на ден, достатъчни са 7000
На фокус следващата седмица: Време за сделки
Зеленски ще иска помощ от Европа за възнагражденията на украинските войници