Здравният министър уволни директора на "Пирогов"

Общество

Министърът на здравеопазването Десислава Атанасова освободи проф. Димитър Раденовски от поста изпълнителен директор на "Пирогов" . Това съобщи самата тя на извънреден брифинг, започнал в 18.00 ч. тази вечер.

За временно изпълняващ длъжността директор на болницата министър Атанасова е определила доц. д-р Стоян Миланов, досегашен зам.директор по лечебната дейност.

Причината за уволнението на шефа на "Пирогов" са констатираните нарушения от Агенцията за държавна финансова инспекция (АДФИ). Това лято прокуратурата започна и разследване за безстопанственост и присвояване в особено големи размери в Националния институт за спешна медицинска помощ.

В началото на октомври бяха наложени пет акта на самия Раденовски, а два - на търговското дружество "Пирогов". Тогава той обяви, че ще обжалва, защото смята, че наказанията ще бъдат отменени от съда.

Коментари

НАЙ-НОВО

|

НАЙ-ЧЕТЕНИ

|

НАЙ-КОМЕНТИРАНИ

Първите автомобили Zeekr вече са в България - Еspace Auto поставят нов стандарт при електромобилите в страната
Времето: Жълт код за обилни валежи в 12 области
Standard and Poor’s повиши перспективата пред рейтинга на България от стабилна на положителна
Историята на вашата марка работи благодарение на вас. И това може да е най-големият ви проблем
Възстановиха електроснабдяването в Куба след масовото спиране на тока
Вредят ли на продуктивността списъците със задачи?
На днешната дата, 16 май. Рождениците днес
Пеканов: Инфлацията в момента е основно предизвикателство за всички граждани