Иззеха 7,5 тона тютюн от склад в Пловдив

Иззеха 7,5 тона тютюн от склад в Пловдив

7,5 тона изсушен тютюн бе открит при проверка в склад в Пловдив, съобщиха от МВР. Количеството е било открито на бул. "Шести септември" в помещението, наето под наем от 40-годишен пловдивчанин. За случая е уведомено Териториално управление "Митници", предава БГНЕС.

В момента се изследва дали намереният тютюн е акцизен. 200 кг тютюн пък са иззети от елховските полицаи. Вчера служители от районното управление в Елхово предприели проверка по сигнал за незаконно съхранение на акцизна стока в частен имот в с. Трънково.

В хода на проверката в гараж, собственост на 39-годишния С.К., жител на града, са открити и иззети 200 кг. накълцан тютюн, пакетиран по 2 кг, без акцизен бандерол.

Приблизителната стойността на иззетата акцизна стока е 40 000 лева. Работата по случая продължава в рамките на образуваното досъдебно производство.

Ключови думи

Коментари

НАЙ-НОВО

|

НАЙ-ЧЕТЕНИ

|

НАЙ-КОМЕНТИРАНИ

Зеленски се надява ескалацията между Израел и Иран да не доведе до спад в помощта за Киев
Размяната на удари между Израел и Иран продължава. Тел Авив атакува най-голямото газово находище в света
Премиерът Желязков: Българският модел е достатъчно стабилен, за да сме част от еврозоната
Никола Саркози стана вторият френски държавен глава, лишен от ордена на Почетния легион
„Няма място за Безос“: Предстоящата сватба на милиардера разбуни духовете във Венеция
Лагард: ЕЦБ е близо до постигането на целта за инфлация от 2%
Издирват заподозрян в смъртоносната стрелба срещу представители от Демократическата партия в Минесота
След ден на национални протести, военният парад на Тръмп премина през Вашингтон