Изненада! Съдът върна обвинението срещу Мургина

 Изненада! Съдът върна обвинението срещу Мургина

Софийски градски съд е върнал изненадващо на прокуратурата обвинителния акт срещу бившата шефка на НАП Мария Мургина за допуснати съществени процесуални нарушения. Разследването срещу нея продължи близо година, а обвинението беше внесено в съда на 10 март. Според него Мургина трябва да отговаря пред закона за четири престъпления от служба, най-тежкото от които е съучастие в схема за източване на ДДС при продажбата на „Кремиковци”.

“Съдът прояви безпристрастност и обективност. Моята клиентка е напълно невинна по всички обвинения, които са й повдигнали”, коментира адвокатът на Мургина Петър Китанов.

“Ще изпълня изискванията на съда и ще внеса обвинителния акт срещу Мургина възможно най-скоро”, заяви от своя страна прокурорът по делото Маргарита Немска.

Нейни колеги обсъждаха как съдията по делото Карамфила Тодорова, която неотдавна е била командирована от Софийския районен съд, е успяла да прочете всички материали по обвиненито - около 100 тома, за по-малко от 20 дни, за да намери пропуски и да ги върне на поправителен.

 

Ключови думи

Коментари

НАЙ-НОВО

|

НАЙ-ЧЕТЕНИ

|

НАЙ-КОМЕНТИРАНИ

8-и банково-финансов форум: Лични финанси - инвестиции, доходност и има ли „живот извън банките“?
AB InBev си партнира с Netflix за ко-брандирани кампании и събития на живо
8-и банково-финансов форум: Какви са рисковете от влизането в еврозоната и подготвени ли сме за тях?
Как Европа може да използва замразените руски активи, за да помогне на Украйна?
На днешната дата, 24 октомври. Рождениците днес
Цитат на деня
20 признака, че не сте случили на шеф – Част 2
Учени от САЩ и Япония разкриват нови данни за „призрачните“ частици неутрино