Израелска телевизия твърди: България докладва за връзка на "Хизбула" в атентата на "Сарафово"
Българският външен министър Николай Младенов е информирал лично вчера израелския премиера Бенямин Нетаняху и президента Шимон Перес за хода на разследването на терористичната атаката в Бургас през миналата година. Той ги е запознал с доклад от разследването, който хвърля вината за инцидента върху радикалната шиитска групировка „Хизбула", съобщи израелската телевизия Канал 2.
Посещението на външния министър в Израел не бе обявено официално, все още няма и реакция от страна Външно министерство или други официални институции по репортажа на израелската телевизия.
В излъчения материал се твърди още, че Европейската полицейска служба Европол е успяла да идентифицира трима от четиримата заподозрени за терористичната атака. Всички те са влезли в България две седмици и половина преди атаката с фалшиви карти за самоличност.
Очаква се пълният доклад за разследването да бъде публикуван след пет дни, твърди израелската телевизия.
На 18 юли 2012 г. автобус с израелски туристи, кацнали малко преди това на летище „Сарафово" в Бургас, бе взривен от атентатор. При инцидента загинаха петима израелски граждани и българският шофьор на превозното средство. Сред жертвите бе и предполагаемият извършител на покушението. Пострадалите бяха общо 35. Бомбата, която атентаторът-самоубиец използва, бе еквивалентна на три килограма тротил.
Ключови думи
ОЩЕ ОТ КАТЕГОРИЯТА
|
|
Избирателната активност към 14:00 ч. достигна 34%
Политика |Швейцария, Австрия и Великобритания губят туристи заради конфликта в Иран
Туризъм |Учени предупреждават: твърде много витамин D може да има обратен ефект
Наука и Здраве |Служебният премиер Андрей Гюров: В парламента се влиза с идеи, а не с пачки в пояса
Политика |Ето каква е избирателната активност към 12:00 часа
Политика |Ето каква е избирателната активност към 12:00 часа
Политика |Учени съживиха животно, прекарало 24 000 години в замразено състояние
Наука и Здраве |Избирателната активност към 14:00 ч. достигна 34%
Политика |Избирателната активност към 11:00 ч. достигна 12,12%
Политика |България избира 240 депутати за 52-рото Народно събрание
Политика |Рекордни цени на говеждото в САЩ заради намаляващите стада
Икономика |Служебният премиер Андрей Гюров: В парламента се влиза с идеи, а не с пачки в пояса
Политика |ЦИК: Изборният ден започна нормално
Политика |ADVERTORIAL
Програмата „Капка по капка“ спечели наградата „Инвеститор в околната среда“ в Годишните награди за отговорен бизнес
United Group разшири оптичната си мрежа в региона с напълно изградения подземен оптичен кабел между Атина и Солун
Коментари
Няма въведени кометари.