Интернет петиция иска имунитета на Сидеров

Интернет петиция иска имунитета на Сидеров

Над 1600 души се подписаха в интернет петицията до главния прокурор, която настоява за свалянето на имунитета на лидера на „Атака“ Волен Сидеров, както и привеждането му под наказателна отговорност вследствие на акцията на партията му пред джамията "Баня Башъ" в София на 20 май.

Разпространението на онлайн подписката започна часове след петъчните сблъсъци, които доведоха до сформирането и на Facebook групата „Цвете за свободна България“, осъждаща действията „Атака“.

Ето какво гласи и самата петиция:

„Уважаеми г-н Велчев, на 20 май група привърженици на политическа партия Атака, водени от нейния лидер Волен Сидеров осъществиха непредизвикано нападение над богомолци в джамията на гр. София. Поругани бяха правата на български и чужди граждани свободно да изповядват своята религия, имаше ранени. В съгласие с Конституцията на Република България и законите на страната, охраняващи правото на свобода на словото и съвестта, както и в съгласие с разпоредбите на Наказателния кодекс, насочени срещу разпалването на междуетническа и междуконфесионална вражда, моля да се обърнете към Народното събрание на Република България с искане да бъде свален имунитета на народния представител Волен Сидеров и същият да бъде привлечен към наказателна отговорност за организирането и осъществяването на днешното нападение над мюсюлманския храм в София.“

Коментари

НАЙ-НОВО

|

НАЙ-ЧЕТЕНИ

|

НАЙ-КОМЕНТИРАНИ

Седмичен хороскоп: Звездите за бизнеса от 12 до 18 януари
Тръмп обмисля „много силни мерки“ спрямо Иран на фона на продължаващите протести в страната
Ето защо няма смисъл да спестявате за пенсия след 10 години според най-богатия човек на света
Председателят на Федералния резерв обяви, че е обект на наказателно разследване
Малайзия и Индонезия забраниха Grok заради скандални визуализации
Експерти по политически рискове: Евросъюзът е изправен пред година на екзистенциална криза
Apple оглави световния пазар на смартфони с дял от 20% през 2025 г.
Изводи от CES: Ерата „учи веднъж, работи завинаги“ е приключила