Кирил Рашков заплашвал майката на убития Ангел от Катуница

Три жалби за заплахи за убийство от страна на Кирил Рашков срещу близки роднини на прегазения от бус Ангел Петров са постъпили в пловдивската прокуратура. Едната от тях е за закани срещу бившата кметица на Катуница София Христева, срещу сина й Веселин Христев и срещу майката на умишлено прегазения младеж Иванка Петрова, съобщи на пресконференция днес прокурор Галин Гаврилов от пловдивската окръжна прокуратура. Втората е отделно за закани срещу Веселин Христев и Иванка Петрова, а третият сигнал все още се проверява.
И трите жалби се отнасят за заплахи, отправени в деня на смъртта на Ангел, 23 септември, но са депозирани официално една вчера, съобщиха още от прокуратурата. Разследва се и версия Рашков да е поръчител на убийството на Ангел Петров. Шофьорът на буса, прегазил младежа – Симеон Йосифов вчера бе оставен за постоянно в ареста след като пловдивският съд разгледа показанията на свидетелите и прецени, че е действал умишлено.
От проверките на НАП до момента е станало ясно също така, че Кирил Рашков не е плащал данъци от 2004 г. насам, за което му е повдигнато вече отделно обвинение.
Ключови думи
ОЩЕ ОТ КАТЕГОРИЯТА
|
|
Цитат на деня
Цитат на деня |На днешната дата, 2 октомври. Рождениците днес
На днешната дата |Samsung и SK Hynix ще се включат в проекта Stargate на OpenAI
Технологии |Инвестиционната компания Bain Capital е подала оферта за купуване на веригата Costa Coffee
Компании |Само две търговски вериги са публикували цените си на сайта "Колко струва"
България |Лондон изпадна от Топ 20 на световните пазари за първично публично предлагане
Финанси |Цитат на деня
Цитат на деня |На днешната дата, 2 октомври. Рождениците днес
На днешната дата |Учени за първи път създават ембриони от ДНК на човешка кожа
Наука и Здраве |Нови директиви пред генералите: Военни сили за бързо реагиране ще потушават граждански безредици в САЩ
Свят |Samsung и SK Hynix ще се включат в проекта Stargate на OpenAI
Технологии |ДСБ предлагат паркоместата в сградите да получат отделна имотна партида
Политика |Планината на седемте цвята: Перуанската звезда на Instagram
Любопитно |ADVERTORIAL

Официално отвори врати AYA Estate Vineyards – първата в България и региона винарна и галерия за съвременно изкуство

Vivacom с три отличия от престижния конкурс Forbes HR & Employer Branding Awards 2025

Коментари
Няма въведени кометари.