Кристалина Георгиева се срещна с премиера

Кристалина Георгиева се срещна с премиера

Еврокомисар Кристалина Георгиева и премиерът Пламен Орешарски се срещнаха днес в Министерски съвет, за да обсъдят значими за Европа и България приоритети.

Орешарски е получил „добри съвети по детайлни въпроси” от Кристалина Георгиева, каза самият той, цитиран от bTV. Двамата се познават от 30 години – били са колеги в Университета за национално и световно стопанство (УНСС) в София.

Един от съветите към министър-председателя е бил „как да префокусираме усилията по програмни средства, които има риск да изгубим”, обясни той.

"Аз уважавам професионализма ви, вие сте го доказал много пъти в решаването на трудни проблеми за България като зам.-министър и министър на финансите", каза Кристалина Георгиева на премиера и го увери, че той може да разчита на подкрепа от страна на европейските институции. По думите й на срещата двамата са обсъдили най-важните въпроси в дневния ред на ЕК, които са и най-важните в дневния ред за България. Става дума за проблемни области като конкурентоспособността, добрата бизнес среда, инвестициите, възстановяването на растежа, борбата с безработицата, грижата за социално най-слабите.

Коментари

НАЙ-НОВО

|

НАЙ-ЧЕТЕНИ

|

НАЙ-КОМЕНТИРАНИ

Седмичен хороскоп: Звездите за бизнеса от 27 октомври до 2 ноември
България и „Райнметал“ подписаха договор за изграждане на завод за барут и боеприпаси
Новата икономика: Биткойн миньорите пренасочват вниманието си към AI
„Лукойл“ ще продаде международните си активи
Съветът за съвместно управление договори ротацията на председателя на парламента
Румен Радев: България трябва да има ясно и открито лице на управление
Тръмп и Такаичи обещаха нова „златна ера“ в отношенията между САЩ и Япония
Борсите в Европа записват понижения в очакване на решението на Фед за лихвите*