Лидерът на „Атака“ се сби в ефира на Хоризонт

Общество

Волен Сидеров и бившият депутат от ДПС Корман Исмаилов се сбиха в ефира на „Хоризонт“ и съответно прекъснаха дебата по програма „Неделя 150“ за това кой всъщност е предизвикал конфликта пред столичната джамия "Баня Башъ" в петък, съобщиха от националното радио.

В декларация по повод на инцидента Валерий Тодоров – генерален директор на БНР – заяви, че е недопустимо ефирът на „Хоризонт“ да се използва за разпалване на етнически, религиозни или национални вражди.

Малко преди самия сблъсък лидерът на „Атака“ посочи, че „на пресконференция днес ще запознаем журналистите с фактите, а не с коментарите за случилото се пред софийската джамия“ и допълни, че у нас хората предпочитат първо да коментират, а после да научават какво всъщност е станало.

Същевременно в интернет пространството бе създадена подписка до главния прокурор, която настоява за свалянето на имунитета на Волен Сидеров, както и привеждането му под наказателна отговорност вследствие на акцията на партията му пред джамията. До този момент са се подписали близо 2 хил. души.

Коментари

НОВ КОМЕНТАР

НАЙ-НОВО

|

НАЙ-ЧЕТЕНИ

|

НАЙ-КОМЕНТИРАНИ

САЩ удължиха с още месец срока за продажба на активите на „Лукойл“
Тръм разпореди пана пред Националния музей на американската история да предупреждават за „лоша информация“
OpenAI ще инвестира над 30 милиарда долара в най-големия център за данни с изкуствен интелект в САЩ
Американското разузнаване: Новият лидер на Иран е склонен да разработва ядрени оръжия
Ридли Скот екранизира легендарния роман „Островът на съкровищата“ с Хю Джакман в ролята на пирата Джон Силвър
Астрономическо събитие на годината: Луната напълно ще закрие Слънцето на 12 август
Съществуват два типа устойчивост. Вероятно игнорирате единия
Най-голямата ракета в света за мисии до Луната и Марс, стартира в нов тестов полет