Митингът в подкрепа на правителството блокира Орлов мост

Общество

Двупосочното движение по „Цариградско шосе” между хотел „Плиска” и Орлов мост беше блокирано от хиляди симпатизанти на БСП и ДПС, които се събраха, за да изразят подкрепата си към кабинета. Малко преди 12:00 часа към тях се присъединиха премиерът Пламен Орешарски, председателят на парламента Михаил Миков, лидерът на ДПС Лютви Местан, както и министри от кабинета и депутати.

"Ще продължим да бъдем толерантни и да работим за доброто бъдеще на страната ни", заяви на митинга премиерът Пламен Орешарски, цитиран от „Дарик”. „България изживява труден период. Днес страната се намира в дълбока институционална криза и задълбочаващо се разделение в обществото. Това бяха първите думи, които написах за началото на програмата на кабинета. За съжаление тази характеристика тези думи звучат актуално, въпреки усилията ни да водим политики за възстановяване на държавността и икономиката", каза той.

„Отговорното поведение днес е необходимо повече отвсякога. Единственият фактор, който може да е защитен фактор срещу омразата е толерантността. Толерантността е хармония в различието. Не е нужно да мислим еднакво. За да успеем ни е необходима вашата подкрепа, подкрепата на всички, за които просперитета на родината е над личния просперитет", допълни Орешарски.

„Тук сме над 60 000 български граждани, защото сме водени от чувството на обич към България. Тук сме, за да чуе цяла България нашата подкрепа за премиера Пламен Орешарски и неговото правителство”, каза лидерът на ПЕС и БСП Сергей Станишев. "„Моята партия - БСП, имаме историческа вина пред българските турци за възродителния процес, за насилствената смяна на имената и се извиняваме за това. Ние уважаваме всяко мнение, ние уважаваме и тези, които протестират срещу кабинета, но ние няма да допуснем шантаж от ултиматуми и няма да допуснем мутрите да се върнат на власт", каза Станишев. "Тук сме, за да защитим българската демокрация, защото днес тя е под заплаха. Вече пет месеца изминаха от парламентарните избори. Преди тях обещахме промяна, обещахме да не допуснем Борисов отново на власт", посочи той. 

„Благодаря ви, че изпълнихте най-широкия булевард в столицата и в България с толкова много позитивна енергия. Нека да бъдем искрени и доблестни. Аз знам, че има нещо особено в този митинг – той е в някаква степен исторически. Ще подчертая, че това е първият митинг, който събира 60-70 хиляди членове и симпатизанти в едно”, заяви лидерът на ДПС Лютви Местан пред събралото се множество на Орлов мост. „Г-н Орешарски, вие поехте управлението на страната след 4 години не просто провалено, но поехте властта от най-престъпното и крадливо управление на Бойко Борисов. Чака ви много трудна задача – да възстановите демокрацията, справедливостта, да размразите заплатите и пенсиите. Борисов и Цветанов и кликата знаят да рушат. Но, г-н премиер, искам да ви уверя, че ако днес на този площад са 70 000, ако е необходимо, ще станем и 170 000 и вие ще имате подкрепа да възстановите страната след батака, в който я вкара Бойко Борисов. За разлика от Борисов, Орешарски символизира демокрацията", каза още Местан, цитиран от bTV.

След 12:40 ч. в района на Орлов мост започнаха да пристигат фенове на ЦСКА. Те обаче не преминават митинга и се отправят към езерото "Ариана".

В 13:20 ч. студенти викаха „Оставка” от терасите и стълбите на Ректората на Софийския университет „Св. Климент Охридски”, докато преминаваше шествието на БСП и ДПС. 

Към 15 ч. митингът приключи без ексцесии. 

Коментари

НОВ КОМЕНТАР

НАЙ-НОВО

|

НАЙ-ЧЕТЕНИ

|

НАЙ-КОМЕНТИРАНИ

Властите в САЩ са установили риск от пукнатини във фюзелажа на самолети от модела Boeing 737 Max
България за втори пореден месец е на първото място в ЕС по ръст в производството на услуги
Метрото до столичния квартал "Левски Г" тръгва на 15 август
Москва пое управлението на руските активи на енергийните гиганти Uniper и Fortum
Учени от Съединените щати направиха уникални наблюдения на повърхността на Слънцето
Как най-бързо да разпознаете лошото лидерство
Седем причини да инвестирате в присъствието си в търсачките
Индикаторът за пазарните настроения на BofA достигна най-високото си ниво на оптимизъм от 2021 г.
Спор с медиите: Тръмп заплаши с дълги присъди разпространителите на новини за недостиг на боеприпаси в САЩ
Унгария очаква рестарт на АЕЦ „Пакш“, след като нивото на Дунав започна да се покачва
България за втори пореден месец е на първото място в ЕС по ръст в производството на услуги
Работна група към социалното министерство обсъжда нови видове трудови договори
Шефът на Palantir Алекс Карп нарече AI индустрията „марксистка“
Продажби на оръжие и кибератаки: Властта на лидера Ким Чен Ун докара „неочаквани“ 22 млрд. долара в Северна Корея
Япония подготвя отговор на намерението на Русия да кръсти остров от Курилите на легендарния шпионин Рихард Зорге
Производител на тоалетна хартия в САЩ пуска производство от листата на растението хеспералое
САЩ разполагат система за противоракетна отбрана в Израел след атаката на Иран
Нов център за лични документи отваря врати в София
Всички инвестират в AI, но почти никой не печели от него. Каква е причината?
Продажбата на евро от САЩ в подкрепа на йената е изненадала Европейската централна банка
NASA сглоби кораба „Орион“ за първия етап от пътуването до Луната
Руски въздушни удари около Киев убиха трима души, Зеленски е на знакова визита в Сърбия
В Нидерландия купуват все повече електромобили заради данъчното облагане
Зеленски: Готови сме за преговори във всякакви формати и очакваме Уиткоф и Къшнър да бъдат активни
Кувейт обсъжда с други държави от Персийския залив изграждането на петролопровод, който да заобиколи Ормузкия проток