Осъдиха Кирил Рашков – Младши на 8 месеца затвор

Общество

Асеновградският съд осъди Кирил Рашков - Младши на 8 месеца лишаване от свобода за отправяне на заплахи за убийство. Присъдата ще я изтърпи в затворническо общежитие от открит тип.

Освен това съдът постанови Рашков да плати 2000 лв. обезщетение на Веселин Христов, обвинител по делото за заплахи за убийство. Рашков - Младши ще трябва да плати и 1080 лв. разходи по делото, предаде „Фокус”.

Пред съда Рашков заяви, че съжалява за стореното и поиска условна присъда. Прокуратурата поиска от съда наказание за Рашков в размер на 4 години, които след редактирането им поради характера на съкратеното съдебно следствие и пълните показвания на Рашков следва да бъде редуцирано с 1/3.

Адвокатът на Рашков от своя страна поиска наказание от една година затвор или условна присъда.

 Пред съдебната зала чакаха около 100 граждани на Катуница, които настояха за максимална присъда. Издигнати бяха лозунги като „Ангел и Павел ще останат завинаги в сърцата ни" и „Катуница благодари на цяла България за подкрепата”.

Коментари

НАЙ-НОВО

|

НАЙ-ЧЕТЕНИ

|

НАЙ-КОМЕНТИРАНИ

Първите автомобили Zeekr вече са в България - Еspace Auto поставят нов стандарт при електромобилите в страната
На днешната дата, 15 май. Международен ден на семейството
Работата през лятната ваканция - все по-предпочитана от непълнолетните
Бившият капитан на Англия Дейвид Бекъм стана първият спортен милиардер във Великобритания
Започва „Кръговрат“ - първият фестивал за устойчиво кино в България
Европейската комисия води разговори с OpenAI и Anthropic за достъп до AI модели
Денят, в който Рим се опита да забрани инфлацията
Кой печели и губи от срещата на върха между САЩ и Китай?