От ООН взеха под внимание проблемната зима у нас

Общество

Служители на ООН обърнаха поглед към България във връзка с тежката зимната обстановка и наводненията. Агенцията за намаляване на риска от бедствия към организацията е акцентирала върху бъдещите проблеми от снеготопенето у нас, информира bTV.. Покачването на температурите и предстоящата пролет застрашават отново населението, смятат нейни експерти.

Организацията е изразила опасения за метеорологичната ситуация в Източна и Централна Европа. В България и в Румъния през следващите 10 дни се очаква повишение на температурите с до 8-10 градуса. От този температурен скок вероятно ледоходът по Дунав ще започне да се топи интензивно.

Маргарет Валстрьом, представителят на ООН за намаляване на риска от бедствия, заяви, че районите с изостанала инфраструктура, неспособни да се справят с поддържането на язовирните стени и диги, всъщност са най-уязвими. Тя допълни, че не е изключено да има и нови жертви на потопите.

Коментари

НАЙ-НОВО

|

НАЙ-ЧЕТЕНИ

|

НАЙ-КОМЕНТИРАНИ

Седмичен хороскоп: Звездите за бизнеса от 6 до 12 април
Института за изследване на войната: Доверието към Путин спада
Запрянов: С подписаното споразумение за сигурност с Украйна ние не поемаме никакви военни ангажименти
Времето: Днес ще бъде предимно слънчево
Прозрачността като тест за зрялост: заплащането между справедливостта и реалността
Българският фермерски съюз предупреждава за риск от прекратяване на членството на България в „Копа-Коджека“
Северна Македония намалява акцизите на горивата, дизелът поевтинява най-много
Германия изтегля партиди безалкохолна бира от пазара, защото се превърнала в алкохолна