Пловдив започна подписка срещу монопола на електроразпределителните дружества

"1. Ние, долуподписаните граждани сме срещу монопола на електроразпределителното дружество EVN и искаме свобода на избора на доставчик на ток.
2. Изразяваме недоволството си от високите цени на тока, завишените сметки, лошото обслужване и злоупотреба с пазарното надмощие, което има EVN.
3. Искаме подписването на обществен договор с EVN и граждански контрол върху дейността му.
4. Искаме законодателна промяна за възможност на потребителите да осъществяват независим контрол върху измервателните уреди."
Това гласи текста на подписката, която пловдивчани стартираха днес в града срещу електроразпределителното дружество. Подписите ще се събират от днес до 17 февруари от 11.00 ч. - 15.00 часа до Община Пловдив на ъгъла на ул. Княз Александър І и ул. Гурко, съобщават инициаторите от "Организация за обществена самозащита - Едно".
Те са подговили специален пункт за събиране на подписка и жалби срещу EVN на посоченото по-горе място.
Всичк събрани жалби ще бъдат комплектовани и препратени до Народното събрание, ДКЕВР, Омбудсмана, Европейския парламент.
Организаторите си поставят за цел подадените сигнали да послужат за съставяне на Обществен договор, в който ще се поставят условия към EVN като едно от тях ще бъде допускане на граждански контрол върху дейността на всички електроразпределителни дружества у нас. Освен това инициаторите на протестната акция се ангажират да съдействат на гражданите за евентуална възможност за завеждане на съдебни дела.
Предстои стартиране на същата инициатива в Стара Загора, Русе, Варна, София и подготвяне на Обществен договор с ЧЕЗ и Е.ОН.
Пловдив ще се включи в и насрочения за утре Националене протест срещу надписаните сметки за ток и парно, който е предвиден за 11.00 часа пред сградата на Централна поща.
Ключови думи
ОЩЕ ОТ КАТЕГОРИЯТА
|
|
Financial Times: Компаниите на Мъск преживяват силно текучество на управленски и инженерен персонал
Компании |МААЕ: Няма непосредствена опасност за Запорожката АЕЦ
Свят |МРРБ към Терзиев: За трите забавени проекта са констатирани нередности в документите
Политика |Планината на седемте цвята: Перуанската звезда на Instagram
Любопитно |От днес терминалът в Александруполис работи на 75% от капацитета си
Енергетика |Бойко Борисов предлага да се закрие ДАИ
Политика |България започва нов сондаж за природен газ в Черно море
Политика |Нови директиви пред генералите: Военни сили за бързо реагиране ще потушават граждански безредици в САЩ
Свят |От 8 октомври ще санкционират търговците, които вдигат цените необосновано
България |Зеленски: Положението в Запорожката АЕЦ е критично
Свят |Обратно изтичане на мозъци: 85 известни учени от САЩ са се преместили на работа в Китай от 2024 г.
Свят |Едно от пет работни места в туризма ще останат незаети в Европа през следващото десетилетие
Свят |Федералното правителството на САЩ спря работа
Политика |ADVERTORIAL

Официално отвори врати AYA Estate Vineyards – първата в България и региона винарна и галерия за съвременно изкуство

Vivacom с три отличия от престижния конкурс Forbes HR & Employer Branding Awards 2025

Коментари
Няма въведени кометари.