Полиция блокира центъра на София заради митинг на "Атака"

Общество

Десетки полицейски джипове и коли се струпаха в района на Централни хали в София, за да предотвратят евентуални сблъсъци, провокирани от митинг на "Атака", провеждан в момента пред джамията.

Стотина привърженици на "Атака" са обсадили мюсюлманския храм с развети черни знамена. Митингът тече на фона на "Многая лета", която оглася целия район, за да заглуши обедната мюсюлманска молитва, излъчвана от минарето по тонколони, предаде репортер на "Мениджър Нюз".

Няколко мъже и младежи с бръснати глави бяха задържани от органите на реда. Не е ясно дали са симпатизанти на "Атака" или привърженици на крайно радикалното движение "Скинхедс".

Начело на митинга е лично лидерът на "Атака" Волен Сидеров, който държи речи от импровизирана трибуна пред джамията.

От Дирекция Обществен ред, сигурност и масови прояви към Столична община съобщиха за "Мениджър Нюз", че са издали разрешение за провеждане на митинга.

Движението на автомобили и обществения транспорт в района е силно затруднено.

Коментари

НАЙ-НОВО

|

НАЙ-ЧЕТЕНИ

|

НАЙ-КОМЕНТИРАНИ

Седмичен хороскоп: Звездите за бизнеса от 16 до 22 март
Зеленски: Украйна иска пари и технологии в замяна на помощ в борбата с дроновете в Близкия изток
Стражите на Ислямската революция заплашиха с убийство израелския премиер Бенямин Нетаняху
От бира до спортни екипи, това са компаниите, чиито акции ще скочат най-много заради Световното по футбол според Goldman
Най-подценяваната човешка способност
Гюров за Съвета за мир: В понеделник внасяме жалба в Конституционния съд
Защо любимите ви знаменитости продават гласовете си на тази компания за изкуствен интелект?
На днешната дата, 16 март. Рождениците днес