Правителството подготвя 3-годишна бюджетна прогноза

Правителството подготвя 3-годишна бюджетна прогноза

До началото на август на аседание на Министерски съвет ще бъде представена тригодишната бюджетна прогноза, разходните тавани по първостепенни разпоредители и основните допускания за периода 2011-2013 година. Това съобщи в интервю за “Фокус” заместник-министърът на финансите Владислав Горанов.

„Имаме вече първи вариант на макрорамка за 2011 г. и на тригодишна прогноза за периода 2011-2013 година. Успяхме да постигнем консолидирано ниво на дефицита на касова основа за 2011 г. от 2,5% от БВП. Нарастването на приходите, което е очакван резултат от ръста на икономиката, дава възможност за постигане на консолидацията, която поставя ЕК като изискване пред нас”, обясни Горанов.

Коментари

НАЙ-НОВО

|

НАЙ-ЧЕТЕНИ

|

НАЙ-КОМЕНТИРАНИ

Данъчен проблем: Шефът на Ferrari ще полага една година общественополезен труд
Имение с отстъпка: Свалят 25 млн. долара от цената на бившия дом на Рики Мартин
Световните петролни компании съкращават работни места поради ниските цени на "черното злато"
Добрите екипи са по-важни от добрите идеи
На днешната дата, 10 септември. Рождениците днес
"Хитачи" открива нов завод за железопътни вагони на стойност 100 милиона долара близо до Вашингтон
Митниците продават на търг 87 килограма златни и сребърни бижута, кюлчета и монети, задържани на ГКПП "Капитан Андреево"
Финансовата платформа Robinhood на Влад Тенев влиза в индекса S&P 500