Протестиращи блокираха Орлов мост

Протестиращи блокираха Орлов мост

След като изпиха за седми път сутрешното си кафе пред Народното събрание, протестиращите блокираха за около половин час движението при кръстовището на Софийския университет и на Орлов мост.

Поетапно се пуска движението на блокираните преди това кръстовища, предаде "Дарик". Още по-засилени са мерките за сигурност около сградата на Народното събрание. Тази сутрин репортерите бяха допускани през специален пропускателен пункт от страната на храм-паметника "Св. Александър Невски" и срещу пропуск за Народното събрание и лична карта.

Няколко младежи подеха инициативата „висящо" кафе за протестиращи. Идеята е да може да се направи реално преброяване на недоволните. На всеки гражданин, дошъл да изрази недоволството си срещу кабинета, беше дадена чаша с кафе от предварително донесения автомат. След като изпиха кафето си, протестиращите написаха името си на чашката и я върнаха на организаторите на инициативата.

Накрая чашите ще бъдат закачени една за друга с телбод и ще бъдат оставени пред парламента, съобщиха авторите на идеята.

Коментари

НАЙ-НОВО

|

НАЙ-ЧЕТЕНИ

|

НАЙ-КОМЕНТИРАНИ

Бойко Борисов: Вече нямаме мнозинство за правителство, ГЕРБ, ИТН и БСП са малцинство със 100 депутати
Проект: Здравните кабинети в детски градини и училища с нови изисквания и дейности
Времето: Непосилна жега от 37-42 градуса, а привечер - гръмотевици
Европейски рекорд за всички времена: Турция измери 50,5 градуса по Целзий
Гърция поиска помощ от ЕС в борбата с горските пожари
Меси получи наказание за отказа да играе в Мача на звездите в САЩ
На днешната дата, 27 юли. Имен ден празнуват Добрин, Добри и Панталей
Поредна нощ на протести в Украйна: Демонстрантите обвиниха Зеленски в авторитаризъм