Протестите от Катуница достигнаха до Пловдив
В Пловдив започна мирно шествие в подкрепа на гражданите на Катуница. В шествието са се включили стотици хора, които развяват трибагреници, скандират „Българи юнаци” и наричат ромите с нецензурни думи.
Междувременно стотици жители на Катуница се стекоха в гробищния парк, за да отдадат "последно сбогом" на прегазения 19-годишен Ангел Петров, предаде „Фокус”.
По време на погребалната церемония припадна още едно дете, около 16-годишно момиче, съседка на загиналия. Линейката, която съпровождаше шествието, оказа бърза помощ.
Било е решено погребението да започне в по-ранен час, с цел да се избегне участие на рокерите на траурната церемония, нежелани са и журналистите.
Все още не е ясно дали отново ще ескалира напрежението в селото. Хората обсъждат евентуални последващи действия.
19-годишният Ангел Петров бе прегазен от микробус управляван от С.Й. на 55 г. от Пловдив, приближен до ромския бос Кирил Рашков.
Убиецът на момчето бе задържан тази сутрин от полицията.
Ключови думи
ОЩЕ ОТ КАТЕГОРИЯТА
|
|
Акциите на минни компании за редкоземни елементи падат след примирието между САЩ и Китай относно митата и износа
Бизнес |Еврокомисарят за енергията Дан Йоргенсен пристига на посещение у нас
ЕС |Цените на петрола се понижават на фона на плановете на ОПЕК за увеличение на добива
Енергетика |Тръмп и Такаичи обещаха нова „златна ера“ в отношенията между САЩ и Япония
Политика |Eксперти от ЦИЕ ще анализират имотния пазар в еврозоната на конференцията „Inspire to Higher 2025“ на 31 октомври
ПР и събития | Advertorial |Седмичен хороскоп: Звездите за бизнеса от 27 октомври до 2 ноември
Хороскоп |„Лукойл“ ще продаде международните си активи
Енергетика |Магнитни вълни разкриват тайната на слънчевата корона
Наука и Здраве |Управлението на онлайн бизнес е трудно, но тези 4 неща ще го улеснят
Маркетинг |На днешната дата, 28 октомври. Рождениците днес
На днешната дата |Луксозните марки засилват присъствието си в Китай, за да възстановят потреблението
Бизнес |Екзотични дестинации и все по-дълги пътувания – тенденциите в туризма за следващата година
Общество |Времето: Остава облачно, а на места и с валежи. Жълт код за силен вятър е в сила за 26 области
България |ADVERTORIAL
Eксперти от ЦИЕ ще анализират имотния пазар в еврозоната на конференцията „Inspire to Higher 2025“ на 31 октомври
Коментари
Няма въведени кометари.