Пускат черен списък на училищата с опасен транспорт

Общество

От 1 ноември на интернет страниците на транспортното министерство и Изпълнителна Агенция „Автомобилна администрация” ще бъде качеч списък на всички учебни заведения, при които са открити нарушения в транспортирането на деца и ученици. Проверката е част от кампанията „Сигурност за нашите деца”, а цялата инициатива беше стартирана от транспортния министър Александър Цветков в началото на учебната година.

По време на извършените до момента инспекции са съставени 47 акта на училищни автобуси в цялата страна. Пет автобуса са спрени от движение, до отстраняване на установените неизправности. По време на проверките, най-често срещаните нарушения били:

• Технически неизправности – пукнати стъкла, изпускане на въздух от спирачната система, неизправности по кормилната уредба, липси на болтове на гумите.

• Липса на периодичен технически преглед.

• Превоз на деца над допустимото за превозното средство.

• Липса на ограничител на скоростта.

• Липса на договор за специализиран превоз, който трябва да се сключи или с общината, или с училището.

• Липса на обозначителни табели.

 

 

Коментари

НОВ КОМЕНТАР

НАЙ-НОВО

|

НАЙ-ЧЕТЕНИ

|

НАЙ-КОМЕНТИРАНИ

На днешната дата, 25 юли. Имен ден празнуват Ана, Анна, Анка, Яна
Тръмп пред Асоциацията на кореспондентите: Шоуто трябва да продължи
Тръм разпореди пана пред Националния музей на американската история да предупреждават за „лоша информация“
Заради пожарите: Властите във Великобритания предупредиха туристите за опасността в популярни дестинации
Времето: Остава ветровито, вълнението на морето ще бъде около 3 бала
45 000 пътници ще използват новите три станции на третата линия на софийското метро
Държавният глава Илияна Йотова ще се кандидатира за президент
Сексуални посегателства: Асамблеята на Международния наказателен съд отстрани от длъжност прокурор на институцията