Свободата на словото и образът на различните – водещи теми в Mediamixx 2014

Общество

Юбилейното, 20.издание на най-големия медиен фестивал в България Mediamixx, ще се проведе от 4 до 7 юни в курортен комплекс Албена. По традиция то ще събере журналисти от печата, радиото, телевизията и онлайн медиите, български и чуждестранни медийни експерти, преподаватели по комуникационните специалности у нас.

„Свободата на словото през изминалите 20 години“ и „Представата за „другия“ в българските медии“, а именно за бежанците, малцинствата, чужденците или просто различните, ще бъдат водещи теми. Това стана ясно на пресконференция днес в София, в която организаторите представиха плановете си за събитието. В дискусиите на фестивала ще бъдат обсъдени още наблюдения над политическите кампании за европейските избори, които ще са минали седмица по-рано, както и очакванията на медийни експерти за промените в технологичните платформи и начина, по който ще се информираме през следващите 20 години.

Mediamixx Festival & Congress 2014 ще отличи знакови постижения от изминалите две десетилетия, когато в него са участвали общо над 20 000 души. Отличията тази година няма да имат състезателен характер, а ще са по-скоро за значими дела в медийната среда в България. Те ще бъдат връчени в четири категории - „Печат“, „Телевизия“, „Радио“ и Web. 

Фестивалният юбилей съвпада с годишнината на курорта домакин, който отбелязва 45 години от изграждането си.

Водещ на дискусиите ще бъде Цветанка Ризова.

Коментари

НАЙ-НОВО

|

НАЙ-ЧЕТЕНИ

|

НАЙ-КОМЕНТИРАНИ

Москва пое управлението на руските активи на енергийните гиганти Uniper и Fortum
На днешната дата, 21 януари. Бабинден по стар стил, имен ден празнуват Агнеса, Валерия, Максим, Максимилиан
Тръмп за Гренландия: Няма връщане назад
Асошиейтед прес: Нетаняху се съгласи да се присъедини към Съвета за мир на Тръмп
След 53 дни на протести гръцките фермери се оттеглят от блокадите
Гейтс и OpenAI инвестират в изкуствен интелект за здравеопазването в Африка
Парламентът реши на първо четене да закрие Комисията за противодействие на корупцията
Шефът на Ryanair благодари на Илон Мъск за ръста в продажбите след онлайн спора между двамата