Скандал в парламента: Дарението на ГЕРБ за село Бисер било незаконно

Общество

Пореден скандал избухна в парламента, след като лидерът на ДСБ Иван Костов заяви, че намерението на ГЕРБ да дари 1 млн. лв. от държавната си субсидия за пострадалите от село Бисер противоречи на закона за политическите партии. Председателят на Парламентарната група на управляващата партия Красимир Велчев обаче отговори, че юристи ще решат как законно тези средства да стигнат до бедстващите, предаде „Дарик”.

 „Политическите партии разходват средствата си за подготовка и участие в избори, за осигуряване на работата на партийни структури, за организационни разходи по провеждането на мероприятия и за други, присъщи за дейността на партията, разходи. На основата на този закон не могат например да се изплащат фактури на независими депутати, не могат да им се плащат бонуси, защото те не са присъщи за дейността на партията разходи. Не могат да се правят и дарения, защото това е с чужда пита помен да се прави. Това са пари на данъкоплатците, давани на партиите за тяхната партийна дейност”, защити тезата си Иван Костов.

Той каза още, че намерението е хубаво, но призова: „нека да дарят през членовете си, както ще направим ние”.

„Пред бедствието и пред трагедията на хората всяка една помощ е законна. Гласувахме на изпълнителната комисия да се помогне, а самата форма как да се преведат оставихме на юристи да преценят”, отговори на нападките Красимир Велчев.

 „Аз съм дълбоко убеден, че когато искаш да помогнеш, няма форма, която да ти забрани и да е незаконно”, допълни Велчев.

Коментари

НАЙ-НОВО

|

НАЙ-ЧЕТЕНИ

|

НАЙ-КОМЕНТИРАНИ

Москва пое управлението на руските активи на енергийните гиганти Uniper и Fortum
Седмичен хороскоп: Звездите за бизнеса от 20 до 26 април
На днешната дата, 20 април. 150 години от Априлското въстание
Колко партии в новата българска история са постигали пълно мнозинство?
При 78,24% обработени протоколи: „Прогресивна България“ води с 44,5%, втори са ПП-ДБ с 13,7%
При 100% обработени протоколи: Пет партии в парламента, Прогресивна България печели, ГЕРБ - втори, ПП-ДБ - трети
Чуждестранните медии за изборите у нас: Троянският кон на Кремъл или българският Орбан?
Румен Радев: Победихме апатията. Това е победа на надеждата над страха и победа на морала