Топ полицай се простреля неволно с личното си оръжие

Общество

Шефът на звеното за борба с тероризма във Велико Търново Павел Ангелов е сериозно ранен след като се простреля неволно сутринта в дома си, съобщи „Дарик”.

34-годишният полицай е произвел изстрела, докато се е приготвял за работа. Куршумът е влязъл в бедрото, преминал през таза, като е засегнал и корема. Топ полицаят е откаран в болница, където е претърпял спешна операция. Настанен е в  Реанимация, вече е контактен и стабилен, съобщава шефът на болницата – д-р Людмил Гецов.

Вече е образувано следствено дело, извършва се и вътрешна проверка по заповед на директора на Областната дирекция на МВР комисар Живко Коцев. Напълно се отхвърлят опит за самоубийство или атака срещу инспектора.

От 11 години Павел Ангелов работи в системата на МВР, като неведнъж е получавал награди за професионални заслуги.

Полицията отправи апел към всички граждани и колеги на Ангелов да помогнат с даряване на кръв.

Коментари

НАЙ-НОВО

|

НАЙ-ЧЕТЕНИ

|

НАЙ-КОМЕНТИРАНИ

Звездите за бизнеса от 25 до 31 май: Време за бързи решения и повече динамика
Financial Times: ЕС отказа достъп на британски стоки до единния си пазар
Защо не е добра идея да карате със зимни гуми през лятото?
Как най-добрите лидери се справят със страховете си?
AI може да замести 80% от уменията. Останалите 20% ще ви направят незаменими
Музеите в Англия се противопоставят на предложението за входна такса за чуждестранни туристи
Най-малко 120 училищни директори в испанската област Валенсия подадоха оставки
Какво трябва да знаем за новата епидемия от ебола: 3-тата най-голяма в историята