Четири от кабинките на симеоновския лифт са спрени

Общество

Въпреки че собственикът на симеоновския лифт „Витоша ски” обяви, че проверка е установила пълна изправност на съоръжението, включително и на злополучната кабинка 111, от която падна дете, от Държавната агенция за метрологичен и технически надзор (ДАМТН) са спрели нея и още три кабинки от експлоатация, съобщава bTV. От агенцията са съобщили, че не са давали категорично становище за изправност на кабините. 

В момента лифтът е пуснат в експлоатация, но окончателно заключение ДАМТН ще може да даде чак 10 дни след получаване на информация от австрийския производител на съоръжението, тъй като такава все още не е представена от „Витоша ски“ АД. 

Коментари

НАЙ-НОВО

|

НАЙ-ЧЕТЕНИ

|

НАЙ-КОМЕНТИРАНИ

На днешната дата, 10 февруари. Имен ден празнуват Валентина, Валя, Валентин, Валери, Валерия, Вальо, Хараламп, Харалампи
Учени откриха микроорганизми, които произвеждат енергия в пълна тъмнина
Кристин Лагард: Дигиталното евро ще намали разходите на търговците и ще защити личните данни
Горите се променят бързо и учените са дълбоко загрижени
Времето: Нова порция сняг идва от запад
Еспас Ауто с първо място по продажби на нови автомобили на Alfa Romeo, Jeep и FIAT за 2025 година
Достъпът до Starlink е ограничен, Русия търси алтернативи
Макрон се обяви за съвместно поемане на дългове от страните от ЕС