Бизнес басня за потребители и програмисти

Бизнес басня за потребители и програмисти

Трима потребители и Трима програмисти пътуват във влака. Юзерите имат 3 билета, програмистите - 1. Появява се кондуктор.
Потребителите показват билетите си, програмистите се крият в тоалетната. Контрольорът чука на вратата на тоалетната, оттам се подава ръка с билет, контрольорът го дупчи и отминава. Програмистите спокойно продължават да си пътуват.

На връщане, потребителите решават да минат тримата с 1 билет. Програмистите, съответно и толкова нямат. Задава се кондуктор. Юзерите се скриват в тоалетната. След което един от програмистите излиза от купето, отива до тоалетната и чука на вратата. Отвътре се подава ръка с билетче. Програмистът го взема и се скрива с колегите си в съседната тоалетна. Кондукторът залавя нередовните потребители и ги сваля от влака.

Поука: Не всеки алгоритъм, известен на програмиста, е достъпен и за потребителя.

Ключови думи

Коментари

НАЙ-НОВО

|

НАЙ-ЧЕТЕНИ

|

НАЙ-КОМЕНТИРАНИ

Великобритания в готовност за Трета световна война с Путин
Слави Трифонов поиска оставката на кмета на София заради кризата с боклука
Бивш румънски премиер: С влизането си в еврозоната България ще има конкурентно предимство пред Румъния
Ето защо няма смисъл да спестявате за пенсия след 10 години според най-богатия човек на света
Българите от Великобритания масово се завръщат у нас
Пекин застана зад Танзания и осъди външната намеса след изборите
Гроздан Караджов: Над 30 милиона лева вече са обменени в евро през "Българските пощи"
ПП-ДБ ще върне мандата за съставяне на правителство веднага след връчването му