Унгарски чардаш в Бордо

Унгария, която бе сочена за аутсайдер в мача с Австрия от Евро’ 2016 победи с 2:0 в Бордо. Унгарците играха тактически перфектно, разчитаха на контраатаки и в накрая се поздравиха с победата.

Иначе двубоят започна с греда за австрийците още в 30-тата секунда. Удари я Дейвид Алаба. Първите 10 минути бяха изцяло техни, после темпото спадна и стана дори скучно на терена и за зрителите. В края на полувремето и двата отбора имаха своите възможности, но Мартин Харник от Австрия и Джуджак от Унгария не успяха да вкарат.

През второто полувреме дойдоха великите мигове за унгарците. Най-напред Адам Салай отбеляза в 62-та минута.  Малко по-късно австрийците останаха с 10 човека след като за втори жълт картон бе изгонен Александър Драгович.

Това, обаче не им попречи да се вдигнат на щурм за изравняване. И точно тогава Золтан Щибер попари надеждите им с втори гол. Това е първа победа на Унгария на европейско първенство. Тържествата започват.