84 долара за барел петрол на ОПЕК

Икономика

Средната цена за барел петрол на Организацията на страните износителки на петрол (ОПЕК) се повиши до 84 долара във вторник, информира днес на сайта си петролният картел.

В понеделник барел от кошницата на ОПЕК се търгуваше за 82,53 долара.  Цената на петрола на ОПЕК се определя на база на т.нар. "петролна кошница", в която влизат 13 сорта петрол за износ от държавите членки на организацията – Саудитска Арабия, Ирак, Нигерия, Либия, Ангола, Иран, Кувейт, Венецуела, ОАЕ Алжир, Габон, Конго и Екваториална Гвинея.

На 3 юли 2008 г. е отчетена най-високата цена на "кошницата на ОПЕК" – 140,73 долара за барел. Определянето на цената на барел петрол става чрез извеждане на средна аритметична величина от котировките към момента на закриване на търговията с всички сортове от "кошницата на ОПЕК" предходния работен ден.

Коментари

НАЙ-НОВО

|

НАЙ-ЧЕТЕНИ

|

НАЙ-КОМЕНТИРАНИ

„София Прайд“ и „Шествие на семейството“ се организират днес в столицата
Anthropic спира най-новите си AI модели, след като САЩ блокират достъпа за чужденци
Поевтиняване на горивата у нас, изплатени са близо 13 млн. евро компенсации
ЕК задейства процедурата за прекомерен дефицит срещу България
Пробив в преговорите: САЩ и Иран се договориха за текста на сделка за мир
САЩ ликвидираха лидера на венецуелската банда „Трен де Арагуа“ при въздушен удар
Неизвестно за известните: Спасено недоносено бебе след години довежда до изобратяване на млечния шоколад
Черно море между войната, петрола и мълчанието: къде изчезна екологичният инстинкт на Европа?