ЕК ще отпусне €225,6 млн. на Германия за придобиването на дъщерното дружество на Газпром

ЕК ще отпусне €225,6 млн. на Германия за  придобиването на дъщерното дружество на Газпром

В подкрепа на бившата германска структура на Газпром, SEFE GmbH Европейската комисия (ЕК) одобри финансова помощ в размер на 225,6 милиона евро за Германия. ЕК смята, че тази сума ще позволи на германското правителство да изкупи 100% от акциите на SEFE и да завърши процеса на национализация на компанията.

„Тази мярка ще позволи на германската държава да стане 100% собственик на SEFE GmbH, заменяйки OOO Gazprom Export, руска държавна компания с контролен дял“, се казва в прессъобщение на уебсайта на ЕК.

В текста се пояснява, че отпускането на финансова помощ е в съответствие с разпоредбите на Договора за функционирането на Европейския съюз и е спешна мярка в контекста на икономическата криза в ЕС. През август управляващият директор на бившия германски филиал на Газпром обяви, че компанията се нуждае от 5 милиарда евро, за да замени недоставения газ от Русия. От 1 април "Газпром" не контролира германската структура, поради което германското правителство въведе външен контрол върху SEFE. 

Ключови думи

Коментари

НАЙ-НОВО

|

НАЙ-ЧЕТЕНИ

|

НАЙ-КОМЕНТИРАНИ

Изследователи откриха микроби, които са в капан на арктическите ледове вече 40 000 години
Учени от Обединеното кралство направиха рядко откритие, свързано с гъбите
"За нас боклукът е злато": Как мафията превърна Неапол в депо за токсични отпадъци
Километрични опашки по бензиностациите и ограничения на покупките: Русия остава без гориво
Островът Ташироджима: Царството на котките
От утре държавата ще глобява търговци за нарушения на Закона за въвеждане на еврото
Борсов наблюдател: Нищо не може да спре възхода на Уолстрийт
Цената на златото за първи път премина прага от 4 000 долара