Финанси
|Компании
|Енергетика
|Икономика
|Goldman Sachs повиши прогнозите си за цената на нефта
Експерти на американската инвестиционна банка Goldman Sachs коригираха нагоре прогнозите си за средната цена на нефта от сорт Brent през тази година, до 45 долара за барел. Предишните им прогнози сочеха средна стойност от 39 долара, съобщава Bloomberg.
В същото време обаче, те смятат, че през 2017 година средната цена на нефта Brent ще се понижи до 55 долара за барел на фона на предишната прогноза за цена от 60 долара. Дългосрочната прогноза се запазва на цена 53-63 долара.
Освен това, анализаторите на банката повишиха и прогнозите за цената на суровия лек петрол от 38 до 45 долара за барел през 2016 г., а за 2017 има корекция надолу от 58 до 53 долара.
Ключови думи
ОЩЕ ОТ КАТЕГОРИЯТА
|
|
Петролът поевтинява, докато инвеститорите чакат повече яснота след спирането на атаките между Иран и Израел
Енергетика |Фармацевтичния гигант GSK води преговори за придобиване на биотехнологичната фирма Nuvalent за над 9 млрд. долара
Бизнес |Германски изследователи предупредиха, че основаният на правила световен ред „се разпада“
Свят |Времето: Нова порция следобедни валежи
България |Цитат на деня
Цитат на деня |Поздравления за повишението! Сигурни ли сте, че го искате?
Техники за успех |Москва пое управлението на руските активи на енергийните гиганти Uniper и Fortum
Енергетика |На днешната дата, 9 юни. Рождениците днес
На днешната дата |Как да задържите повече клиенти?
Маркетинг |Времето: Нова порция следобедни валежи
България |Испанците вече харчат половината от заплатата си за наем, над 70% в Мадрид и Барселона
Свят |Цитат на деня
Цитат на деня |Кралската поща на Великобритания достави списание на мъж с 19 години закъснение
Любопитно |ADVERTORIAL
Алианц Банк България и Групата на ЕИБ осигуряват 340 млн. евро за бизнеса в България
Национална библиотека „Св. св. Кирил и Методий“ и blink обединяват усилия в дарителска кампания за реставрацията на емблематичната сграда на библиотеката
Коментари
Няма въведени кометари.