Възстановено е външното електрическо захранване на АЕЦ „Запорожие”

Възстановено е външното електрическо захранване на АЕЦ „Запорожие”

Международната агенция за атомна енергия (МААЕ) потвърди, че в АЕЦ „Запорожие” е възстановен резервен електропровод, необходим за охлаждането на съоръженията, предаде Ukrinform.

„Резервен електропровод към украинската Запорожка атомна електроцентрала (ЗАЕЦ) беше възстановен, осигурявайки на централата външно електричество, необходимо за охлаждане на реактора и други функции за безопасност“, гласи публикацията на в Twitter .

Ремонтни бригади на оператора на електроенергийната система на Украйна Ukrenergo осигуриха на ZNPP мощност, необходима за безопасната работа на реакторите на централата при студено спиране.

Украинската агенция за ядрена енергия потвърди, че последният реактор в контролираната от Русия централа в Запорожие, най-голямата атомна електроцентрала в Европа, е бил спрян като мярка за безопасност, информира Kyiv Post.

В нощта на 11 септември енергоблок №6 на атомната електроцентрала бе изключен от електропреносната мрежа. Извършва се подготовка за охлаждането му и превеждането му в студено състояние.

Коментари

НАЙ-НОВО

|

НАЙ-ЧЕТЕНИ

|

НАЙ-КОМЕНТИРАНИ

Токсичен облак от хлор блокира 150 000 души в домовете им, близо до Барселона
Турският външен министър и бивш шеф на разузнаването разказа за опит да бъде отровен
Командващия британския Кралски флот е подал оставка заради връзка с подчинен
Изненадващо прост метод за разрешаване на конфликти на работното място
Премиерът: Неприемливо е Радев да чертае политическия си проект в електорална надпревара с "Възраждане"
Макрон, Мерц, Стармър и Туск отидоха в Киев, за да покажат "непоколебима" подкрепа за Украйна
Радев: По-важно от напрежението в Европа, е напрежението в България
Наталия Киселова: Въпросът за референдума за еврото е спорен