Премиерът спря работата по „Южен поток“, докато не отговори на изискванията на ЕС

Премиерът спря работата по „Южен поток“, докато не отговори на изискванията на ЕС

Премиерът Пламен Орешарски е разпоредил спиране на каквито и да е било дейности по проекта „Южен поток“, докато не стане сигурно, че той напълно отговаря на европейските изисквания.

Това обяви министър-председателят след среща с американския сенатор Джон Маккейн, предаде "24 часа".

Премиерът е обяснил пред американците важността страната ни да диверсифицира доставките на природен газ и е подчертал значението, което отдаваме на южния газов коридор и турското находище Шах Дниз.

На въпрос дали компании, които участват за изграждане на „Южен поток”, ще получат санкции и каква ще бъде неустойката, Орешарски обясни: „В момента има запитване от страна на ЕК. В зависимост от консултациите с Брюксел, които предстоят, ще се реши хода на по-нататъшната работа. Орешарски обясни, че не знае дали договорите могат да станат публични, тъй като са между частни компании.

Коментари

НАЙ-НОВО

|

НАЙ-ЧЕТЕНИ

|

НАЙ-КОМЕНТИРАНИ

Кюрдската работническа партия (ПКК) изтегля силите си от Турция в Северен Ирак и призовава за законови мерки за мир
Румъния загуби €7 млрд. от Плана за възстановяване
Доналд Тръмп увеличава митата за канадски стоки с още 10 процента
Бразилия и САЩ започват търговски преговори след срещата между Лула и Тръмп в Малайзия
Doritos организира телетон в стил 80-те за последния сезон на „Stranger Things“
На гара, в музей, църква и затвор: нидерландците гласуват на уникални места
SoftBank одобри останалите 22,5 милиарда долара от инвестицията си в OpenAI
Косовският парламент отхвърли кандидатурата на Албин Курти за министър-председател